شعار بازگشت عزت به کشور
بازخوانی شعارهای انتخاباتی دولت
شعار بازگشت عزت به پاسپورت ایرانی، شعاری برای صندق رای
شعار بازگشت عزت به کشور و تامین امنیت یکی از شعارهای پرتکرار اقای روحانی در ایام انتخابات بود. حال هیچ دریافتی از این شعار دیده نمی شود
4688_803
البرزبان بررسی می‌کند؛
بلاتکلیفی صنایع کوچک در دوران رکود
رکود اقتصادی در کشور، صنایع کوچک و متوسط را به طور کامل تحت تاثیر قرار داده است و در سالهای گذشته شاهد کاهش تولید و تعطیلی بسیاری از واحد‌های صنعتی بوده ایم.
4695_600
سونامی اخراج در روسیه/
پوتین ۸ مقام ارشد دولت را بر کنار کرد
پس از اخراج رییس دفتر پوتین، رییس جمهور روسیه 8 مقام ارشد دولت را از کار برکنار کرد.
برگزیدگان نخستین جشنواره هنری «حقوق بشر آمریکایی» مشخص شدند
در اختتامیه جشنواره هنری حقوق بشر آمریکایی؛
بازخوانی حقوق بشر آمریکایی توسط کاردار سفارت کوبا
در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره هنری حقوق بشر آمریکایی جنایات آمریکا در کشور کوبا و مصادیق نقض حقوق بشر توسط ایالات متحده آمریکا، توسط کاردار سفارت کوبا روایت می شود
143265
بررسی وضعیت فرهنگ و هنر دولت «تدبیر و امید» به بهانه هفته دولت/
فاصله برنامه‌های فرهنگی دولت با وعده‌های انتخاباتی رئیس جمهور
یکی از وعده های رئیس جمهور این بوده که «باید به فکر تعالی فرهنگ جامعه باشیم» و با توجه به ترویج فرهنگ اباحه گری از طریق ابزارهای هنری در دوران فعالیت این دولت چگونه می توان به شرایط امروز با چشمی همراهی بخش نگریست؟!
22729_256
امضا سند بین‌المللی توسعه پایدار توسط ایران
مروری بر عملکرد معاونت امور زنان و خانواده در حوزه بین‌الملل
معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، با اشاره به امضا سند بین‌المللی توسعه پایدار توسط ایران، بر لزوم احتراز از بی‌تفاوتی بدان تأکید و از اقداماتی برای جایگزینی مفاهیم خبر داده که به‌طور خاص به مفهوم عدالت جنسیتی اشاره داشته است. حال سؤال کلیدی آن است که رابطه و نسبت میان شاخص‌ها و مفاهیم حوزه زنان در عرصه بین‌المللی چیست؟ آیا می‌توان در عین تلاش برای ارتقای سطح کمی آمارهای مطلوب از منظر نهادهای بین‌المللی، در راستای مفهوم‌سازی و تحول اجتماعی و هنجاری در سطح جهانی گام برداشت و این‌که حرکت و تلاش در مسیر آماردهی منطیق با شاخص‌های مذکور، آیا مجالی برای مفهوم‌سازی برای دولت باقی خواهد گذارد؟
حقوق+بشر+آمریکا
همزمان با هفتم شهریور؛
اختتامیه نخستین جشنواره هنری حقوق بشر آمریکایی برگزار می‌شود
دبیرخانه پویش مردمی حقوق بشر آمریکایی، اختتامیه نخستین جشنواره هنری حقوق بشر آمریکایی را ساعت ۱۸ یکشنبه هفتم شهریور ماه ۱۳۹۵ برگزار می کند.
1819112_446
دهقان مطرح کرد
ماجرای ۲ نامه دفتر رهبرانقلاب در خصوص قراردادهای نفتی
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با تشریح انگیزه‌های برخی مسئولان برای انعقاد قراردادهای جدید نفتی نسبت به سلطه ۵۰ ساله باشگاه نفت بر دولت ها در پی انعقاد این قراردادها هشدار داد.
1818707_964
بررسی‌فسادطلبی اصلاح‌طلبان؛
از دغدغه کرامت انسانی یارانه‌بگیران تا دفاع از غارتگران بیت‌المال در مکتب اصلاحات
مردم با تمام تفاوت‌های فکری، در یک موضوع هم‌نظرند و آن، مبارزه با مفاسد اقتصادی است؛ اما چرا برای دولت و حامیان، رضایت مدیران غارتگر مهم‌تر از رضایت ولی‌نعمتان حقیقی است؟
1812303_187
سناریو مطلوب رژیم صهیونیستی و آمریکا برای غزه/
داعش در غزه چه ماموریتی دارد
ماموریت داعش در نوار غزه در این خلاصه شده بود که هر آنچه در توان دارد، بکار گیرد تا مخوف‌ترین سناریو منطقه را به رویایی‌ترین سناریو آمریکا تبدیل کند.
1806461_323
از هرکولس چشم‌بادامی تا‌J-31
آشنایی با بال‌های مدرن اژدهای شرقی که رقیب آمریکا و روسیه شدند
چین در کنار آمریکا و روسیه، سومین کشوری است که طرح‌های عملیاتی برای هواپیماهای رزمی نسل پنجم پنهان‌کار را در اختیار دارد. جی 31 یک شکاری چند منظوره با طراحی رادار گریز است که اولین بار در سال 2012 پرواز کرده است.
1816876_517
یک مسئول: ضرر یا سود این محصولات در آینده مشخص می‌شود!
جولان انواع «روغن‌های تراریخته» در سفره مردم ایران
رئیس اداره بهبود تغذیه وزارت بهداشت می‌گوید مصرف محصولات تراریخته ممکن است در دراز مدت باعث جهش‌های ژنتیک، افزایش تومورهای سرطانی و حتی ناباروری شود.
farhangnews_227679-604797-1472038057
حربه دولت برای فرار از پاسخگویی؛
تاکتیک‌های تیم انتخاباتی روحانی برای بقاء در قدرت
به نظر می رسد تیم دولت تدبیر و امید برای بقا در دور دوم به تاکتیک های نخ نمایی چنگ زده است.
n00170573-b
یادآوری وعده های دولت به دولت/
تکریم منتقدین از نوع اعتدالی آن!
حکایت اعتدال در برخورد با منتقدین در این دولت همانند خیلی چیزهای دیگر حکایتی عجیبی است، و بواقع هر چقدر این دولت ادعای اعتدالش بیشتر می شود مدال افتخار بر گردن منتقدین هم بیشتر!
111539_150
گزارشی از روند تعامل با قانون در دولت یازدهم؛
قوانین برای برادر رئیس جمهور صدق نمی کند
یکی از این حاشیه ها در طول سه سالی که از عمر دولت روحانی می گذرد به حسین فریدون برادر رئیس جمهور مربوط می شود. حاشیه هایی کوچکی همانند عکس منتشر شده از فریدون در جریان سخنرانی روحانی که پایش را روی میز دراز کرده بود تا حاشیه های بزرگتری همچون نمایندگی ویژه روحانی در جریان مذاکرات هسته ای، فریدون را به چهره ای رسانه ای برای اصحاب رسانه بدل ساخته است.
143192
ولنگاری فرهنگی؛ نتیجه عملکرد متولیان فرهنگ دولت تدبیر و امید
وعده‌های محقق نشده دولت یازدهم در عرصه فرهنگ و هنر
مگر وزارت خانه فرهنگ و ارشاد اسلامی چنان که از عنوانش نیز پیداست، وظیفه ای مهم تر از صیانت از ارزش های دینی و ملی یک کشور دارد؟! آیا با زیرپا رفتن ارزش ها در زیر مجموعه مسئولیت وزارت فرهنگ این دولت می توان نامی از موفقیت و توجه به پاسداشت دولت در هفته ای موسوم به این نام داشت؟!
22721_455
بررسی عملکرد و رویکرد معاونت امور زنان دولت یازدهم
دولت اعتدال و تداوم گفتمان اصلاحات در حوزه زنان
تأمل در نتایج حاصل از مطالعه متن مصاحبه‌ها و سخنان معاون امور زنان و خانواده دولت یازدهم بیان‌گر غلبه گفتمان برابری در قالب زمینه‌سازی اندیشه‌ای و عملی اشتغال زنان است.
photo_2016-08-24_16-39-37
نمایشگاه آثار منتخب جشنواره هنری حقوق بشر آمریکایی در نگارخانه حوزه هنری
هنرمندان ایرانی برداشت خود از حقوق بشر آمریکایی را با اکران آثار منتخب نخستین جشنواره هنری حقوق بشر آمریکایی در نگارخانه حوزه هنری روایت می کنند.
4664_883
بی پولی و تجمل گرایی؛
عواملی مهم در کمرنگ شدن صله رحم
کمرنگ شدن صله رحم در جامعه ایران کاملا مشهود است و تجمل گرایی و مشکلات اقتصادی از مهمترین دلایل کاهش رفت و آمد ها و روابط اجتماعی است.
4659_979
البرزبان بررسی می‌کند؛
چشم انداز برنامه ششم در توسعه پایدار کشور
تصویب کلیات لایحه برنامه ششم توسعه در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با حاشیه های فراوانی همراه بود و عده ای از کارشناسان برنامه ششم توسعه را رویایی و ابهام آمیز می دانند.