شعار بازگشت عزت به کشور
بازخوانی شعارهای انتخاباتی دولت
شعار بازگشت عزت به پاسپورت ایرانی، شعاری برای صندق رای
شعار بازگشت عزت به کشور و تامین امنیت یکی از شعارهای پرتکرار اقای روحانی در ایام انتخابات بود. حال هیچ دریافتی از این شعار دیده نمی شود
farhangnews_228482-605975-1472363085
پروژه و پروسه در نفوذ؛
چرا باید پروژه نفوذ را جدی گرفت؟
به طور کلی جناح موسوم به اصلاحات با رویکردی منفی و مخرب با کلیدواژه نفوذ برخورد کرده و اما در عین حال آن را به منزله بی کارکرد شدن کلید واژه فتنه القاء ساخته اند تا از پی آن، خود را از زیر بار عنوان فتنه 88 رهایی دهند.
1820471_484
کلاهی که سر کردها رفت؛
ماجرای تصاحب بی‌دردسر جرابلس چیست؟
کردها، ترک‌ها، داعش و گروه‌های مسلح ضد دولت همگی با اشغالگری ترکیه در شهر جرابلس همراهی می‌کنند. اینها برگه‌های آمریکایی هستند که نقش‌های متفاوتی را در سناریویی که از چند روز پیش آغاز شده، ایفا می‌کنند.
resized_1820390_311
گزارش البرزبان
عاقبت تلخ قدیمی‌ترین کارخانه ریخته‌گری ایران
«سدید»، بزرگترین و قدیمی‌ترین کارخانه ریخته‌گری ایران که روزی بیش از 400 کارگر در آن مشغول کار بودند حالا نزدیک به ۱۷ ماه است که تعطیل شده است .
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-06-25 07:21:59Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com
روایت مناسبات اصلاح‌طلبان با دولت؛
اجبار یا اختیار؛ سکوت تمام‌عیار روحانی مقابل توهین‌ یاران اصلاحات
اصلاح‌طلبان در شرایط جدید، حمایت از روحانی را «چک سفید امضاء» تلقی نمی‌کنند بلکه برای گذار از هویت اصلاح‌طلبانه حق‌السکوت می‌خواهند و حمایت از وی را مشروط به «مذاکره» می‌دانند و برای تحقق مذاکره از «تهدید» و «توهین» استفاده می‌کنند.
1820561_407
کارت سوخت، سوخت!
خوشحالی قاچاقچیان سوخت با مصوبه جدید دولت
منفعت اقتصادي مستقيم و غيرمستقيم ناشي از اجراي طرح کارت سوخت در مدت 8 سال، 100 ميليارد دلار برآورد شده است که 75 میلیارد دلار آن به طور مستقيم ناشي از کاهش مصرف و واردات بنزين است.
4688_803
البرزبان بررسی می‌کند؛
بلاتکلیفی صنایع کوچک در دوران رکود
رکود اقتصادی در کشور، صنایع کوچک و متوسط را به طور کامل تحت تاثیر قرار داده است و در سالهای گذشته شاهد کاهش تولید و تعطیلی بسیاری از واحد‌های صنعتی بوده ایم.
4695_600
سونامی اخراج در روسیه/
پوتین ۸ مقام ارشد دولت را بر کنار کرد
پس از اخراج رییس دفتر پوتین، رییس جمهور روسیه 8 مقام ارشد دولت را از کار برکنار کرد.
برگزیدگان نخستین جشنواره هنری «حقوق بشر آمریکایی» مشخص شدند
در اختتامیه جشنواره هنری حقوق بشر آمریکایی؛
بازخوانی حقوق بشر آمریکایی توسط کاردار سفارت کوبا
در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره هنری حقوق بشر آمریکایی جنایات آمریکا در کشور کوبا و مصادیق نقض حقوق بشر توسط ایالات متحده آمریکا، توسط کاردار سفارت کوبا روایت می شود
143265
بررسی وضعیت فرهنگ و هنر دولت «تدبیر و امید» به بهانه هفته دولت/
فاصله برنامه‌های فرهنگی دولت با وعده‌های انتخاباتی رئیس جمهور
یکی از وعده های رئیس جمهور این بوده که «باید به فکر تعالی فرهنگ جامعه باشیم» و با توجه به ترویج فرهنگ اباحه گری از طریق ابزارهای هنری در دوران فعالیت این دولت چگونه می توان به شرایط امروز با چشمی همراهی بخش نگریست؟!
22729_256
امضا سند بین‌المللی توسعه پایدار توسط ایران
مروری بر عملکرد معاونت امور زنان و خانواده در حوزه بین‌الملل
معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، با اشاره به امضا سند بین‌المللی توسعه پایدار توسط ایران، بر لزوم احتراز از بی‌تفاوتی بدان تأکید و از اقداماتی برای جایگزینی مفاهیم خبر داده که به‌طور خاص به مفهوم عدالت جنسیتی اشاره داشته است. حال سؤال کلیدی آن است که رابطه و نسبت میان شاخص‌ها و مفاهیم حوزه زنان در عرصه بین‌المللی چیست؟ آیا می‌توان در عین تلاش برای ارتقای سطح کمی آمارهای مطلوب از منظر نهادهای بین‌المللی، در راستای مفهوم‌سازی و تحول اجتماعی و هنجاری در سطح جهانی گام برداشت و این‌که حرکت و تلاش در مسیر آماردهی منطیق با شاخص‌های مذکور، آیا مجالی برای مفهوم‌سازی برای دولت باقی خواهد گذارد؟
حقوق+بشر+آمریکا
همزمان با هفتم شهریور؛
اختتامیه نخستین جشنواره هنری حقوق بشر آمریکایی برگزار می‌شود
دبیرخانه پویش مردمی حقوق بشر آمریکایی، اختتامیه نخستین جشنواره هنری حقوق بشر آمریکایی را ساعت ۱۸ یکشنبه هفتم شهریور ماه ۱۳۹۵ برگزار می کند.
1819112_446
دهقان مطرح کرد
ماجرای ۲ نامه دفتر رهبرانقلاب در خصوص قراردادهای نفتی
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با تشریح انگیزه‌های برخی مسئولان برای انعقاد قراردادهای جدید نفتی نسبت به سلطه ۵۰ ساله باشگاه نفت بر دولت ها در پی انعقاد این قراردادها هشدار داد.
1818707_964
بررسی‌فسادطلبی اصلاح‌طلبان؛
از دغدغه کرامت انسانی یارانه‌بگیران تا دفاع از غارتگران بیت‌المال در مکتب اصلاحات
مردم با تمام تفاوت‌های فکری، در یک موضوع هم‌نظرند و آن، مبارزه با مفاسد اقتصادی است؛ اما چرا برای دولت و حامیان، رضایت مدیران غارتگر مهم‌تر از رضایت ولی‌نعمتان حقیقی است؟
1812303_187
سناریو مطلوب رژیم صهیونیستی و آمریکا برای غزه/
داعش در غزه چه ماموریتی دارد
ماموریت داعش در نوار غزه در این خلاصه شده بود که هر آنچه در توان دارد، بکار گیرد تا مخوف‌ترین سناریو منطقه را به رویایی‌ترین سناریو آمریکا تبدیل کند.
1806461_323
از هرکولس چشم‌بادامی تا‌J-31
آشنایی با بال‌های مدرن اژدهای شرقی که رقیب آمریکا و روسیه شدند
چین در کنار آمریکا و روسیه، سومین کشوری است که طرح‌های عملیاتی برای هواپیماهای رزمی نسل پنجم پنهان‌کار را در اختیار دارد. جی 31 یک شکاری چند منظوره با طراحی رادار گریز است که اولین بار در سال 2012 پرواز کرده است.
1816876_517
یک مسئول: ضرر یا سود این محصولات در آینده مشخص می‌شود!
جولان انواع «روغن‌های تراریخته» در سفره مردم ایران
رئیس اداره بهبود تغذیه وزارت بهداشت می‌گوید مصرف محصولات تراریخته ممکن است در دراز مدت باعث جهش‌های ژنتیک، افزایش تومورهای سرطانی و حتی ناباروری شود.
farhangnews_227679-604797-1472038057
حربه دولت برای فرار از پاسخگویی؛
تاکتیک‌های تیم انتخاباتی روحانی برای بقاء در قدرت
به نظر می رسد تیم دولت تدبیر و امید برای بقا در دور دوم به تاکتیک های نخ نمایی چنگ زده است.
n00170573-b
یادآوری وعده های دولت به دولت/
تکریم منتقدین از نوع اعتدالی آن!
حکایت اعتدال در برخورد با منتقدین در این دولت همانند خیلی چیزهای دیگر حکایتی عجیبی است، و بواقع هر چقدر این دولت ادعای اعتدالش بیشتر می شود مدال افتخار بر گردن منتقدین هم بیشتر!
111539_150
گزارشی از روند تعامل با قانون در دولت یازدهم؛
قوانین برای برادر رئیس جمهور صدق نمی کند
یکی از این حاشیه ها در طول سه سالی که از عمر دولت روحانی می گذرد به حسین فریدون برادر رئیس جمهور مربوط می شود. حاشیه هایی کوچکی همانند عکس منتشر شده از فریدون در جریان سخنرانی روحانی که پایش را روی میز دراز کرده بود تا حاشیه های بزرگتری همچون نمایندگی ویژه روحانی در جریان مذاکرات هسته ای، فریدون را به چهره ای رسانه ای برای اصحاب رسانه بدل ساخته است.