photo_2016-06-30_09-11-09
آمریکارا با سابقه‌اش تحلیل کنید
بسیاری آمریکا را ناجی معرفی میکنند و معتقدند باید با او بست تا مشکلات کشور حل شود. این آدم ها شاید به تاریخ جنایت آمریکا در ایران کاری ندارند و اگر هم داشته باشند می گویند « گذشته ها گذشته» و نباید یک زخم قدیمی را باز کرد
13950409000612_PhotoA
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام کرد
برگزاری راهپیمایی روز قدس در ۸۵۰ شهر کشور
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی طی فراخوانی اعلام کرد: راهپیمایی روز جهانی قدس فردا جمعه یــازدهم تیر در تهران و بیش از ۸۵۰ شهر و شهرستان سراسر کشور با حضور معنوی و گستردۀ مردم مؤمن و روزه دار ایران اسلامی برگزار می‌شود.
n00356571-b
واکاوی نقض حقوق‌بشر در ایالات متحده
“خلق” و “توزیع” بحران، سناریوی پس از جنگ سرد
مساله حقوق بشر و حقوق بشردوستانه از موضوعاتی است که پس از انتشار اعلامیه جهانی حقوق بشر در دهم دسامبر 1948 تاکنون دست خوش تغییرات شکلی (از حیث اجرایی و رعایت مفاد پروتکل‌ها و میثاق‌نامه‌ها) بوده و این روند در حال حاضر از سوی دولت‌ها پیگیری می‌شود.
7404_868
اختصاصی
تحریم های قرون وسطای
نقض حقوق بشر به عنوان بخش جدایی ناپذیر از پیشینه تاریخی حاکمان مغرب زمین به نوعی در دی ان ای آنها زنجیره ای طبییعی تشکیل داده است.
139504100136491848035754
در دو بخش اصلی و جانبی
فراخوان مسابقه بین‌المللی «مرگ بر آمریکا»
فراخوان شرکت در سومین مسابقه بین المللی «مرگ بر امریکا» منتشر شد. «مسعود شجاعی طباطبایی» دبیر هنری این جشنواره است.
13950410000126_PhotoJ
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و مسئولان قوه قضاییه تاکید کردند:
دفاع امت اسلامی از فلسطین با فریاد یکپارچه در روز قدس
رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به نزدیک شدن روز جهانی قدس تأکید کردند: به فضل الهی روز جمعه، بار دیگر فریاد یکپارچه دفاع از مردم مظلوم فلسطین در سراسر ایران و دنیای اسلام بلند خواهد شد و امت اسلامی به فریضه مهم دفاع از مظلوم عمل خواهد کرد.
حقوق+بشر
گزارشی پیرامون مقابله دولت های استکباری با استقلال و پیشرفت جوامع؛
کودتاگران مدافع حقوق بشر می شوند
نقض حقوق انسان ها تنها در قالب کودتا توسط آمریکا در بیش از 60 کشور جهان صورت گرفته و در جریان آنها میلیون ها انسان غیر نظامی قتل عام شده اند. در کنار این دولت های استعماری همواره به عنوان دفاع از دموکراسی و حقوق بشر بستر نفوذ خود در میان دولت های مختلف را ایجاد کرده اند.
7263_793
اختصاصی
کالبدشکافی علت حملات تروریستی در ترکیه
این روزها ترکیه روزهای پرآشوبی را پشت سرمی گذارد از یک سو درگیر تنش‌های داخلی و منطقه‌ای است و از سوی دیگر هدف حملات تروریستی از سوی گروه‌های مختلف قرار گرفته است. در این یادداشت به کندوکاو درمورد اینکه چرا ترکیه کانون توجه حملات تروریستی است می پردازیم:
4592
اختصاصی البرزبان/ حقوق بشر آمریکایی
تبعیض نژادی در سیستم عدالت کیفری آمریکا
تبعیض نژادی سابقه ای طولانی در نظام قضایی ایالات متحده امریکا دارد. بر اساس گزارش دیده بان حقوق بشر مردان افریقایی-امریکایی 6 برابر بیشتر از مردان سفیدپوست به عنوان مجرم دستگیر شده و روانه زندان می شوند. در حال حاضر سه درصد از کل جمعیت مردان سیاه پوست در زندان های فدرال و ایالتی به سر می برند.
n00059360-b
حقوق بی بشر آمریکایی
شکنجه‌های جسمی، روحی و روانی مدعی حقوق بشر
حقوق بشر برای خود آمریکایی‌ها و دوستانشان تا زمانی وجود دارد که تامین کننده سیاست‌هایشان در مناطق مختلف جهان از جمله جنوب غرب آسیا و شمال آفریقا باشد.
4593
گلوله، بمب، خون؛
ارمغان حقوق بشر آمریکایی
آمریکایی در گوشه‌ای از جهان نیست که به اسم دموکراسی و حقوق بشر؛ آدم نکشته باشند و حق اولیه یک انسان یعنی حیات را از او نگرفته باشند .لیست کشورهایی که صابون حقوق بشر آمریکایی به تنشان خورده است و طعم بمب و گلوله‌ی آمریکایی را چشیده اند بلند بالاست؛ لیستی که هر کدام از عناوین آن کتابها داستان رنج و درد ملت هاست؛ ملت هایی که از منظر حقوق بشر آمریکایی؛ بشر حساب نمی شوند.
1721519_889
واکاوی نقض حقوق‌بشر در آمریکا؛
«خلق و توزیع» بحران، سناریو واشنگتن پس از جنگ سرد
اگر بخواهیم چرایی نقض حقوق بشر توسط واشنگتن را رمزگشایی کنیم باید به سناریویی اشاره شود که در خلال و پس از جنگ سرد (از 1940 تا 1990) توسط غربی‌ها طرح و اجراء شد.
22210_853
بزرگراه عشق‌بازی ارزان
تکریم حقوق زن در منشور حقوق بشر آمریکایی!
در اروپا جاده‌ای به نام 55 E وجود دارد که از شهر هلسینگبورگ آلمان شروع می‌شود و در شهر کالاماتای یونان به پایان می‌رسد. در حد فاصل مرزهای آلمان و چک در این بزرگراه، منطقه‌ای وجود دارد که در میان رانندگان دائمی ‌این جاده به منطقه روسپی‌گری معروف است. ارزان‌بودن قیمت کارگران جنسی در این منطقه موجب شده که رانندگان نام بزرگراه عشق‌بازی ارزان را به این بخش از 55 E اختصاص دهند.
photo_2016-02-18_00-29-55
حکم کمیته انضباطی برای دانشجوی دانشگاه هرمزگان پابرچا است؛
ادامه محرومیت به دلیل ایستادگی مقابل فتنه!
ماجرای ایستادگی یکی از دانشجویان دانشگاه هرمزگان مقابل «بی قانونی» بدون نتیجه در حال ادامه است!
1018552_778-600x363
موارد نقض حقوق بین الملل توسط آل سعود به عنوان نزدیکترین متحد آمریکا در غرب آسیا /
از سرکوب اعتراضات مردمی در بحرین تا تجاوز به یمن
اوایل فروردین ۱۳۹۴ دولت عربستان در سایه سکوت مجامع غربی و بین المللی، حملات گسترده هوایی خود را به یمن آغاز نمود. این حمله دخالت آشکار در امور داخلی و تجاوز به یک کشور دیگر محسوب می شود. طی این حملات تاکنون بیش از ۸۰۰۰ هزار نفر که اکثر آنان زن و کودک هستند، کشته و هزاران نفر نیز مجروح شده اند.
IMG12042208
پرورش دهندگان تروریسم مدافع حقوق بشر نیستند
آمریکا جز فتنه گری و جنگ هیچ ارمغانی ندارد
وی با بیان اینکه منطق حقوق بشر آمریکایی تجاوز به دیگر کشورها است، گفت: امروز در کشورهای عراق، سوریه، لبنان و کشورهای همجوار به وضوح شاهد برهم زدن امنیت و بازی با جان انسان های بی گناه توسط امریکا هستیم و کسی که دستانش به خون مردم بی گناه آلوده است نمی توان ادعای حمایت از حقوق بشر داشته یاشد.
photo_2016-06-26_07-55-15
تمام جرائم حقوق بشری عربستان به عنوان متحد اصلی آمریکا در غرب آسیا/
از وضعیت آزادی عقیده تا اعدام رهبر شیعیان شرق عربستان
عربستان به پشتوانه منابع مالی نفتی خود مانع از تصویب بیانیه ها و قطعنامه های بین المللی علیه خود می شود تا جاییکه دبیرکل سازمان ملل متحد اقدام اخیرش مبنی بر حذف نام عربستان از فهرست ناقضان حقوق کودکان را تصمیمی «دشوار و دردناک» خواند و گفت: این یکی از دردناک‌ترین و دشوارترین تصمیماتی بود که تاکنون گرفته‌ام.
1720478_381
وحشت شبانه در استانبول؛
۵۰ کشته و ۱۵۰ زخمی در انفجارهای انتحاری استانبول ترکیه
در پی درگیری مسلحانه و دو انفجار انتحاری پیاپی در فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول بیش از 200 نفر کشته و زخمی شدند.
1719870_765
البرزبان گزارش می‌دهد؛
پرونده برگزیت؛ پنج روز پس از همه‌پرسی
رایزنی در مورد جانشینان کامرون، آشوب در حزب اپوزیسیون، تشدید آزار مهاجران در اروپا، پیشنهادهای نخست‌وزیر ایتالیا برای پیش‌گیری از جدایی‌های بیشتر در اتحادیه و چندین خبر و تحلیل دیگر پیرامون برگزیت را در این گزارش پیگیری کنید.
1720569_213
شتاب رشد علمی و نرخ تولید علم کشور هر دو منفی/
عربستان در حال بلعیدن سهم منطقه ای ایران
نگاهی به 500 مقاله پر استناد مربوط به جمهوری اسلامی ایران تا سال 2015 در نمایه اسکوپوس نشان می‌دهد که کمتر از 15 مورد از این مقالات در دوران دولت تدبیر و امید منتشر شده است.