635198427140829675
کشتی به گل نشسته اشتغال در دولت تدبیر و امید
برجامی که فرجامش بیکاری بود
شعارهای اقتصادی امیدوارکننده ای که رئیس جمهور بارها پیش از انتخابات مطرح می کرد با توجه به شکاف عمیق میان تعداد بیکاران و مشاغل ایجاد شده، به راحتی رنگ می بازد و این پرسش را به ذهن متبادر می کنده که آیا وعده های پوچ و امیدوار کردن مردم بدون تحقق شعارها در شأن ملت ایران است ؟
مقتدی صدر
اندیشکده واشنگتن؛
مراقب مقتدی صدر باشید
یک اندیشکده آمریکایی معتقد است که واشنگتن بدون توجه به اینکه آیا انگیزه روحانی مشهور شیعی در عراق سیاسی است یا ایدئولوژیک، باید از این بابت اطمینان حاصل کند که شبه‌نظامیان وفادار به او و یا هر گروه دیگری، تمایل و انگیزه‌ای برای انجام اقدامات خشونت‌آمیز بیشتر علیه منافع و پرسنل آمریکایی ندارند.
farhangnews_241337-624496-1477466446
شیعیان فراموش شده
انقلابی که شیعیان عربستان را بیدار کرد
شیعیان عربستان در سرزمین مادری خود با فقر و شرایط سخت زندگی دست و پنجه نرم می کنند و وهابیون آل سعود عرصه زندگی را بر آنها تنگ کرده اند. با این حال پیشرفت های علمی، اجتماعی و فرهنگی نوید بخش آینده روشن برای شیعیان عربستان است. امری که بسیاری از مبلغین از وهابیت برگشته بدان معترف هستند.
23322_832
انتخابات 2016 آمریکا؛
از “دعوای ناموسی” تا استفاده ابزاری از زنان
در انتخابات پیش‌رو در آمریکا، دو نامزد احزاب دموکرات و جمهوری‌خواه در تضادی چشمگیر در بهره‌برداری از حضور زنان پای صندوق‌های رأی از خود نشان داده‌اند که هیچ‌یک از حیث صداقت و نگاه انسانی مورد تأیید کامل نیست، اما می‌توان عملکرد نامزد حزب دموکرات را از این حیث، موفق دانست.
13950805000223_photoa
هرج و مرج در بازار کالاهای اساسی/
همه چیز گران شد
در بازار همه چیز موجود است و هیچ چیز سرو سامان ندارد و دیگر به راحتی نمی‌توانی کالای باکیفیت و قیمت مناسب را به قیمت بخری. باید کاربلد باشی، چرا که هر که هر چه تیغش ببرد، طلب می‌کند.
1915491_896
ورود عضو جدید و موثر به خانواده سلاح‌های هجومی ایران/
نیروهای ویژه با «مصاف» به نبردهای آینده می‌روند
این اسلحه از مکانیزم فشار غیر مستقیم گاز باروت استفاده می کند که اثرات مهم و قابل توجهی را برای آن ایجاد می کند. نواخت تیر مصاف نیز در حدود 700 الی 1025 گلوله در دقیقه و برد موثر آن در حدود 350 متر است.
1915253_785
گزارش رژیم صهیونیستی از علل شکست در جنگ 51 روزه غزه/
دو فرمانده‌ای که عامل شکست معرفی شدند
اگر موضوع عبرت گرفتن از شکست در جنگ 51 روزه و موجودیت ‌آن در برنامه‌های عمومی ارتش نبود، ارتش اسرائیل این قصد را نداشت که عوامل این شکست را معرفی کرده و به قصور اطلاعاتی و عملیاتی خود اذعان کند.
1911896_213
حمایت از خانواده نمازی /
برجام وسیله‌ای برای عادی‌سازی روابط با ایران
حمایت از جاسوس‌هایی مانند نمازی‌ها در نشست شورای آتلانتیک، نشان می‌دهد که آنها هدف دیگری غیر از عادی سازی روابط با ایران را دنبال می‌کنند.
148020
تحلیل برنامه ارائه شده وزیر پیشنهادی دولت در حوزه فرهنگ/
خدمات پنهان مانده جانشین جنتی!
باید دانست ساختارسازی فرهنگ چگونه و از طریق چه ساز و کاری شکل خواهد گرفت؟ و زمان و توان مسئول جدید وزارتخانه اصولا قابل اجراسازی برنامه هایی ساختاری و ریشه ای خواهد بود؟ برنامه هایی که اجرای آن نیازمند فضا و شرایطی بسیار فراتر از دوره هایی کوتاه مدت بوده و اصولا مواجهه ای 7 ماه با مقوله ساختارسازی فرهنگی یک نوع شوخی تلقی خواهد شد
981952
در سال منتهی به انتخابات؛
سهم خواهی ها از دولت آغاز شد
در جریان عزل سه وزیر در حالی که تا 6 ماه دیگر وعده های دولت به اقوام و یا احزاب سیاسی کشور محقق نشده است، برخی از جریان ها سهم خواهی خود را از دولت آغاز کرده اند.
148021
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس شورای ریاست‌جمهوری بوسنی:
ائتلاف نظامی غرب علیه تروریزم واقعی نیست
رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: ائتلاف نظامی غرب علیه تروریزم واقعی و به دنبال ریشه‌کن کردن آن نیست.
farhangnews_241176-624219-1477380917
شبکه ای برای انحراف اهل بیت؛
شبکه جهانی امام حسین (ع) به دنبال چیست؟
پروبال دادن به رسانه هایی مانند شبکه جهانی امام حسین و تامین بودجه های مالی آن از سوی روحانیت منحرف و دستگاه های اطلاعاتی معاند، در راستای شیعه هراسی و در نهایت اسلام هراسی قرار دارد.
%d8%a8%db%8c%da%98%d9%86%d8%b2%d9%86%da%af%d9%86%d9%87
656.250 تومان، پولی که هر ایرانی بابت جریمه باید بدهد!
۵۲٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان جریمه ایران از قرارداد کرسنت
چند روز دیگر به هشتم آبان خواهیم رسید و 8 آبان امسال با سال های گذشته یک تفاوت اساسی دارد. قرار است ایران، 15 میلیارد دلار بابت جریمه قرارداد کرسنت در دادگاه لاهه محکوم شود. این در حالی است که علاوه بر این رقم، در کرسنت 50 میلیارد دلار خسارت شامل جرایم و عدم‌النفع به کشور وارد شده که اگر یک حساب ریالی کنیم، باید گفت صدها هزار میلیارد تومان به کشور خسارت وارد شده و باید پرسید چه کسی جوابگوی این خسارت است؟
139403160945575795436384
بانک سرمایه: فساد ۸هزارمیلیاردی ربطی به ما ندارد
مردم نگران نباشند
فساد ۸هزار میلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان درحالی دامن بانک سرمایه را گرفته که مدیران فعلی این بانک معتقدند این فساد مربوط به این بانک نمی‌شود.
img_9164
عضو شورای اسلامی استان البرز در گفتگو با البرزبان:
امیدواریم پروژه‌های شهری به همت دولت انجام شود
مهم‌ترین موضوع، سرعت‌‌بخشیدن به اجرای پروژه‌های عمرانی است.
23306_238
تأملی بر تقلیل‌گرایی اقتصادی نظام سیاسی آمریکا با ارزیابی ادبیات ترامپ درباره زنان
ترامپ و زن‌‌های “چاقالو… ‬خوک… خرفت…”
ترامپ در سال‌های دهه ۹۰، در مصاحبه‌ای با مجله Vanity Fair، زمانی که هنوز در زندگی مشترک با همسر قبلی‌اش، ایوانا بود، در مورد او گفته بود: «من هیچ‌وقت برای ایوانا جواهرات و تابلوهای گران‌قیمت نمی‌خرم. چرا دارایی‌هایم را برای او صرف کنم تا بعداً بتواند مقابلم بایستد؟» در زمان ریاست‌جمهوری جرج بوش پدر، ترامپ در گفت‌وگو با مجله دیگری درباره رسانه گفته بود: «می‌دونید، اصلاً مهم نیست چی می‌نویسن، به‌شرطی که یک خوشگله روبه‌روت نشسته باشه».
23294_455
حوزه جنسیت و خانواده
جامع‌ترین و تخصصی‌ترین کتابخانه
می‌توانیم ادعا کنیم که این کتابخانه کامل‌ترین و تخصصی‌ترین کتابخانه در این حوزه است که در کنار آن هم چندین بانک اطلاعاتی قرار دارد.
23296_931
دو اقدام معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و مجلس برای زنان سرپرست خانوار
طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در برنامه ششم مصوب می‌شود؟
به نظر می‌رسد بایستی منتظر دو اقدام معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و مجلس برای زنان سرپرست خانوار باشیم؛ دو اقدامی که باید دید باز هم فرآیند حمایت از این قشر را دچار موازی‌کاری و طرح‌های ضعیف و هزینه‌بر خواهد کرد یا خیر.
23298_414
نگاه امام(ره) به زن؛
نگاهی برتر از محل استقرار در نماز
آن‌چه در بیانات رییس‌جمهور نادیده گرفته‌شده، شأن و جایگاه مرجعیت و فقاهت است؛ این‌که فردی در سمت ریاست جمهوری کشوری و درحالی‌که خود به استناد فقیه بودن عضو شورای خبرگان رهبری است، این‌گونه سازوکار احکام فقهی مراجع را زیر سؤال ببرد و خواسته و ناخواسته، مستقیم و غیرمستقیم به تخریب ایشان و نظراتشان که همگی برگرفته از منابع فقهی (کتاب، سنت، عقل و اجماع) و نتیجه سال‌ها اندیشه و تدبر و تعمق و تفکر است بپردازد، به نوعی متهم ساختن‌شان به دیدگاه‌های غلط است.
139409190826416086684134
پرده دیگری از فساد ۸۰۰۰میلیاردی
وام‌های میلیاردی برای ۳۰ آقای خاص در دولت روحانی
طبق گفته نمایندگان مجلس، بیش از ۹۰درصد تسهیلات پرداختی بانک سرمایه متعلق به ۳۰ نفر است و در شرایطی که معلمان با حقوق‌های پایین زندگی را می‌گذرانند چگونه اموال آنها تباه می‌شود، این در شرایطی است که دولت یازدهم با شعار پاکدستی کار خود را آغاز کرد.