وقتی آیت الله جنتی بر صندلی ریاست نشست
وقتی آیت الله جنتی بر صندلی ریاست نشست
عدم حضور دو عضو برجسته اصولگرایی موجب شد تا جریان مخالف هر آنچه توان داشت در تبلیغات خود بکار گیرد و با استفاده از رسانه و فضا سازی شبکه های اجتماعی خود را پیروز انتخابات خبرگان نشان دهد.
Untitled5558484000
اقدام قابل تأمل وزارت علوم در یک ابلاغیه؛
حذف اعتقاد به جمهوری اسلامی و التزام به ولایت‌فقیه و قانون اساسی در آیین‌نامه شوراهای صنفی +سند
ابتدای هفته جاری بود که وزارت علوم آیین نامه جدید شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های کشور را که از سوی وزیر علوم به دانشگاه ها ابلاغ شده است را منتشر کرد. (اینجــا)، آیین نامه ای که نسبت به قوانین گذشته نکته ای قابل تأمل دارد.
farhangnews_205559-567926-1464167233
در همچنان بر پایه اصول می چرخد؛
چرا خواب اصلاح طلبان برای خبرگان تعبیر نشد!
روز 4 اردیبهشت، رویدادی در مجلس خبرگان رقم خورد که بسیاری از تحلیل های اصلاح طلبان و حامیان دولت را زیر سوال برد.
13950305000745_PhotoA
مشکل رکود در شرایط کنونی جدی است/
برای ریاست مجلس هیچ پیامی به من منتقل نشده
رئیس مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تاکنون گفت‌وگویی در زمینه ریاست مجلس با آقای عارف داشته‌اید؟ گفت تاکنون گفت‌وگویی در این باره نداشته‌ایم البته با یکدیگر رفاقت داریم.
135531
«عادت نمی کنیم» به چه چیزی؟ و چه موضوعی؟/
اخلاقی بیگانه که وارد فضای سینمای ما شده است
شاید تعابیر رفتاری رنگی وارونه در سینمای این دیار یافته و رنگ قرمزِ رابطه های مسموم از دیار غرب به شکلی عجیب و غریبانه وارد سینمایی شده که می خواست رنگی سپید از زیبایی و دانایی و اخلاق را نمایان سازد!
n00493507-b
عارف بر سر دو راهی شکست! /
ماندن و باختن یا رفتن و باختن؟
دو راهی از این بابت که عارف از یک سو می داند اگر وارد رقابت با لاریجانی شود، شکست برایش قطعی است و این مصیبت بزرگی می شود برای فراکسیون امید در مجلس و اصلاح طلبان خارج از مجلس و بدنه اجتماعی اصلاحات. از سوی دیگر عارف این را هم می داند که اگر باز هم انصراف دهد و گود رقابت را ترک کند، همه او را به فرار و ترس از شکست و خیانت به رای مردم محکوم می کنند.
News-635997728628044462
سالک:
برنده واقعی انتخابات مشخص می‌شود
گفته می شود اکثریت مجلس دهم اصولگرا هستند و احتمال اینکه لاریجانی، رییس مجلس شود بسیار بالاست.
مجلس
عدم ریاست عارف بر مجلس
نشانه شکست اصلاح طلبان و جریان دولت
اصلاحات همیشه حیات خود را در یک دو قطبی سازی تعریف می‌‌کند و سعی می‌کند با تند شدن فضای سیاسی منافع خود را تامین کند.
n00160687-b
در این اوضاع و احوال؛
اصلاح‌طلبان جرات معرفی کاندیدا برای ریاست را دارند؟
گفته می شود که عارف نیز همانند اقدام روز گذشته هاشمی در عدم کاندیدا شدن برای ریاست خبرگان قصد ندارد کاندیدای ریاست مجلس شورای اسلامی شود زیرا وی نیز می داند که شانسی برای موفقیت ندارد و با این اوضاع اگر عارف کاندیدا نشود باید از این جماعت پرسید که آیا خیانت نکرده اند به کسانی که به آنان رای داده اند و به آنان گفته بودند که پیروز انتخابات 7 اسفند ماه شده اند!؟
2977_546
البرزبان گزارش می‌دهد؛
گذر از هفت خان برای وام ازدواج
وام ازدواج برای هر یک از زوجین از 3 میلیون تومان به 10 میلیون تومان با دوره بازپرداخت 4 ساله افزایش یافته اما مشکل آنجاست که برای دریافت وام 10 میلیون تومانی باید به مانند وام های گذشته از هفت خان بروکراسی اداری گذشت.
2969_708
البرزبان بررسی می‌کند؛
رکود علمی در دانشگاه ها؛ موانع و الزامات
رکود علمی در دانشگاه های کشور یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری است و در شرایطی که شتاب علمی ایران به رتبه 16 رسیده، باید با بررسی موانع پیش روی شرایط رشد علمی در دانشگاه های کشور را بیش از پیش فراهم نمود.
n00493415-b
چرا ترامپ فقط منتقد اوباما است نه مخالف اصول سیاست خارجه او!
نگاهی به درماندگی آمریکا در سوریه
عدم دخالت نظامی علیه سوریه یعنی اذعان دوباره یکی از مهمترین چهره های آمریکایی برای اینکه آمریکا دیگر در موقعیت جنگی نمی تواند قرار بگیرد.
n00493410-b
تحلیلی کوتاه از رفتار دو روی یک سکه سپهر سیاست ایران؛
نیاز احمدی‌نژاد به روحانی و روحانی به احمدی‌نژاد!
به عكس آنچه سعي مي شود در افكار عمومی متصور شود احمدی نژاد و روحانی دو روی يك سكه اند و لازم و ملزوم هم؛ هيچكدام بدون ديگری جايگاهی در افكار عمومی ندارند.
n00492523-b
نقدی بر عملیات روانی ناقص بازداشت یک منافق/
چه شد که پای “فهیمه اروانی” به ایران نرسید؟!
خبر این گونه دستگیری ها تا قبل از رسیدن این نوع متهمان به مرزهای آبی و خاکی کشور، نباید رسانه ای شود ولی برای چه موضوع، آن هم توسط یک مقام انتظامی اطلاع رسانی شده و چند روز بعد از اعلام، خبر آزاد شدن وی اعلام می شود؟
1556543
اقدامی عجیب پس از انتخابات روز گذشته مجلس خبرگان؛
و ناگهان شماره ۲۹۸۸ روزنامه آرمان ناپدید شد!
از چند ماه قبل از انتخابات 7 اسفند جریان ها و احزاب گوناگون برای کسب کرسی های بیشتر در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان وارد عرصه انتخابات شدند و از رسانه هایشان برای کسب آرای بیشتر به هر نحوی استفاده کردند.
13950128000714_PhotoA
برنامه ارشاد برای نمایش فیلمی که علی‌جنتی از اکران آن شرمنده بود/
نامه اعتراض به اکران سیار فیلم «۵۰کیلو آلبالو»
علی‌رغم تکذیب حمایت مدیران معاونت سینمایی از اکران فیلم‌های خاص در شهرهای فاقد سینما، مسئولان استانی وزارت ارشاد در سایت رسمی این وزارت‌خانه خبر از اکران «من سالوادور نیستم» و «۵۰کیلو آلبالو» داده‌اند.
135439
بازخوانی تحرکات پیش از انتخابات بی بی سی و هاشمی رفسنجانی/
انتخاب آیت الله جنتی خارچشم دشمنان انقلاب
چندروز قبل از انتخابات 7اسفند حمیدرضا جلایی‌پور، از چهره‌های شاخص جریان دوم خرداد، از دیداری که با هاشمی داشته می گوید: با آقای هاشمی صحبت کردم. همه انرژی‌اش را بر رای نیاوردن [آقایان] یزدی، جنتی و مصباح یزدی گذاشته است.
farhangnews_205468-567907-1464094031
زمانی که شهاب حسینی قربانی شد؛
“من از شهاب حسینی متنفرم” !!
بازیگران دنیای واقعی، نقشه های بسیاری را در زندگی به نمایش می گذارند، نقش هایی که ممکن است در برهه های از زمان با یکدیگر در تناقض کامل قرار گیرند.
1652431_346
چه‌کسانی از انتخاب آیت‌الله جنتی ناراحت شدند؟/
بایدها و نبایدهای مجلس‌دهم
روزنامه‌ها و جراید در بخش سرمقاله و یادداشت روز به بیان دیدگاه‌ها و نظریات اصلی و اساسی خود می‌پردازند؛ نظراتی که بیشتر با خط خبری و سیاسی این جراید همخوانی دارد و می‌توان آنرا سخن اول و آخر ارباب جراید عنوان کرد که اهمیت ویژه‌ای نیز دارد. در ادامه یادداشت و سرمقاله‌های روزنامه‌های صبح کشور با گرایش‌های مختلف سیاسی را می‌خوانید:‌‌
1651986_547
شکستی دیگر برای زنجیر‌ه‌ای‌ها؛
وقتی تحلیل‌های رسانه‌های اصلاح‌طلب غلط از آب درآمد
رسانه‌های اصلاح‌طلب تلاش کردند انتخابات خبرگان را به عرصه رقابت‌های جناحی تبدیل کنند و تحلیل‌های زیادی را درباره ریاست خبرگان مطرح کردند که هیچ‌کدام از آنها درست از آب درنیامد.