photo_2016-06-25_10-24-56
حقوق بشر آمریکایی و روح کاپیتالاسیون
عنوان هفته حقوق بشر آمریکایی ، عنوانی است که مقام معظم رهبری در راستای شناخت بهتر جهان از رفتار مستبدانه و استعماری آمریکا در جهان و به ویژه کشور ایران در هفته ی دوم تیر ماه که چندین اقدام هولناک و فاجعه ی انسانی توسط آمریکا در کشور عزیزمان صورت پذیرفته است مطرح فرمودند.
1716159_359
حضور غافلگیر کننده بشار اسد در مرج السلطان
پای ارتش روی گلوی تروریست‌های غوطه شرقیه بشار اسد در مرج السلطان
نیروهای ارتش و بسیج سوریه با پشتیبانی رزمندگان حزب‌الله شهرک استراتژیک میدعا در غوطه شرقیه را از تروریست‌های تکفیری القاعده و ارتش آزاد بازپس گرفته‌اند.
657314_428
روایت بزرگان از عظمت عزاداری درشهادت امیرالمؤمنین
معرفی قاتل امام علی(ع) توسط رسول خدا
ابن ملجم مرادی از ۹ نفری بود که در جنگ نهروان جان سالم به در برد و به مکه آمد.
1714781_161
شکست مفتضحانه‌ای که اصلاح‌طلبان صدایش را درنمی‌آورند
عارف متهم اصلی مغلوب شدن فراکسیون امید
شکست اصلاح‌طلبان در انتخابات کمیسیون‌ها به حدی بود که این جریان از میان 14 کمیسیون تخصصی مجلس تنها توانست به ریاست دو کمیسیون دست یابد.
1716360_143
هرجا بتوانیم، در برابر ایران می‌ایستیم
نمی‌توان اسد را به زور کنار زد
جو بایدن در مصاحبه با شبکه بلومبرگ، در مورد موضوعات مختلف از جمله عربستان، عراق، ایران و سوریه صحبت کرد.
6685_355
وسوسه انگلیس برای رفتن به آن سوی کانال;
علت جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا
وسوسه انگلیس برای رفتن به آن سوی کانال و درگیر نساختن خود با مسائل و مشکلات اروپا چیز جدیدی نیست . این اتفاق خیلی پیشتر در ذهن بریتانیایی ها نقش بسته بود تا آنکه آنرا عملی ساختند.
3556_763
اختصاصی البرزبان
بلایی که اعتیاد بر سر جوانان ایرانی می آورد
اعتیاد به مواد مخدر به عنوان یک آسیب و بحران اجتماعی شناخته می شود که دامی خطرناک برای جوانان است و سلامت روانی جامعه را به نابودی می کشاند.
3554_360
توافق ترکیه و رژیم اسرائیل؛
آشتی یا پیمانی استراتژیک؟
امضای قریب الوقوع توافق نامه ی بین ترکیه و رژیم صهیونیستی، روابط این دو کشور را وارد مرحله تازه ای خواهد کرد، روابطی که با توجه به تاریخچه ی آن می تواند دردسر های فراوانی برای اردوغان داشته باشد.
138224
بررسی کارنامه آمریکا در زمینه حقوق بشر
دموکراسی و حقوق بشر آمریکایی با طعم خون و ترور!
چندی پیش خبرگزاری روسی اسپوتنیک با تاکید بر همین واقعیت نوشته است:« آمریکا کنوانسیون حقوق کودک سازمان ملل و چندین کنوانسیون حقوق بشر بین المللی را به امضاء نرسانده و همه موارد نقض قوانین بین المللی حقوق بشر توسط همپمانانش همچون اسرائیل و عربستان سعودی و ترکیه را نه فقط نادیده می گیرد بلکه در حمایت از تعدی آنها به حقوق بشر انواع و اقسام سلاح های کشتار جمعی را در اختیارشان قرار می دهد.
122364
حمایت های دولت های غربی از ترور در ایران
روباهی که گرگ می شود
تروریسم در ایران در نخستین حلقه پیچیده خود با نام گروهک منافقین پیوند دارد. به طوری که از میان بیش از 17 هزار شهیدی که در ایران در قالب اقدامات تروریستی جان باخته اند قتل عام بیش از 12 هزار نفر آنها توسط این گروهک صورت گرفته است.
138183
تحقیقات نویسنده مسیحی درباره نگرش حقوق بشری مولا علی(ع)
تاملی به مسئله حقوق بشر از دیدگاه امام علی(ع)
اگر تاملی به تعاریف رخ داده توسط غرب درباره حقوق بشر داشته باشیم، به مواردی خواهیم رسید که در عین جاذبه برانگیزی در پشت واژه های شعارگرایانه شامل یکسری پراکنده گویی برای هدایت دیدگاه مخاطب به سمت تفکرات سیاسی آمریکایی ها است
1714274_409
«قانون حمایت از محیط‌بانان» همچنان معطل «لایک» مسئولان محیط زیست!
قصه پرغصه مرگ محیط‌بانان به صفحه ۱۱۹ رسید
«با مدیریت ناکارآمد، محیط زیست هر روز با مشکلی جدید مواجه خواهد بود»؛ این را رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس می‌گوید و تاکید می‌کند تا زمانیکه محیط زیست اولویت اول کشور نباشد، شاهد تکرار مشکلات زیست محیطی خواهیم بود.
1714043_639
دولتی که خود متهم است، صلاحیت نظارت بر پرونده حقوق‌های نجومی را ندارد
لزوم تشکیل کمیته نظارت
چرا باید به برخی مسوولان دولتی که باسیاست‌بازی موج بورسیه‌ها را به راه انداختند و به فرزندان ملت ظلم کردند، در مساله پیگیری حقوق‌های نجومی اعتماد داشته باشیم؟
1713357_561
بررسی حادثه شش تیرماه 60؛
اولین حس رهبر انقلاب پس از ترور
منافقین بعد از ناکامی شورش، تحرکشان را زیرزمینی کردند و به ترورهای کور و هدفمند روی آوردند. این رویکرد متاثر از تحلیل رجوی بود که پیش از 30 خرداد 60 مطرح کرده بود.
13950406000005_PhotoJ
رهبر انقلاب در دیدار خانواده‌های شهدای هفتم تیر، مدافعان حرم و فاطمیون:
داعش را در عراق و شام زمین‌گیر کردیم
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه استکبار، داعش را برای شکست جمهوری اسلامی ساخت، فرمودند: عراق و شام مقدمه بود تا ایران را زمین‌گیر کنند اما قدرت جمهوری اسلامی آنها را در همان‌جا زمین‌گیر کرد.
3537_423
کارشکنی آمریکایی ها :
هراس شرکت‌های اروپایی برای تجارت با ایران
در حالی که نزدیک به یک سال از امضای توافق نامه هسته ای بین ایران و کشورهای 1+5 می گذرد اما شرکت های اروپایی از ترس اعمال تحریم از سوی آمریکا، حاظر به تجارت و سرمایه گذاری با ایران نیستند.
3532_555
تولید علم احیا می شود؟
امید به پایان رکود علمی در کشور
بر اساس آخرین گزارش پايگاه رتبه بندي تايمز، در سال 2016 تعداد دانشگاه های برتر ایران در آسیا از 3 دانشگاه در سال گذشته به 8 دانشگاه ارتقا یافت و امید به پایان رکود علمی در دانشگاه های کشور افزایش یافت.
22210_853
استفاده ابزاری در غرب از عبارت حقوق بشر;
تکریم حقوق زن در منشور حقوق بشر آمریکایی!
در اروپا جاده‌ای به نام 55 E وجود دارد که از شهر هلسینگبورگ آلمان شروع می‌شود و در شهر کالاماتای یونان به پایان می‌رسد. در حد فاصل مرزهای آلمان و چک در این بزرگراه، منطقه‌ای وجود دارد که در میان رانندگان دائمی ‌این جاده به منطقه روسپی‌گری معروف است. ارزان‌بودن قیمت کارگران جنسی در این منطقه موجب شده که رانندگان نام بزرگراه عشق‌بازی ارزان را به این بخش از 55 E اختصاص دهند.
13910717000014_PhotoA
عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان عفاف و حجاب هشدار داد
خطر ورشکستگی ۵۰۰ کارگاه تولیدی در ایران با آغاز تولید چادر مشکی در چین
عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان عفاف و حجاب با اعلام اینکه متاسفانه چین درصدد تولید چادر مشکی است، گفت: با این کار، ۵۰۰ کارگاه تولیدی دوخت چادر مشکی در ایران با خطر ورشکستگی روبرو می‌شوند.
138117
سینمای هالیوود در خدمت حقوق بشر آمریکایی
تاملی به تفکر حقوق بشری در فرهنگ و هنر
وقتی انواع محصولات جذاب هالیوودی با داستان هایی مماس با نگره های حقوق بشری غرب و یا در درون داستان هایی به ظاهر اجتماعی و یا عاشقانه اما با درون مایه سیاسی حقوق بشر ساخته و به جهانیان ارسال شدند، فرصت مناسبی برای بروز اندیشه حقوق بشری آمریکا به مردمان جهان است