شادی صدر کیست؟
شادی صدر کیست؟
صدر از مدیران و پایه گذاران موسسات حقوق بشری فعال ضد موضوعات اسلامی و ایرانی همچون عدالت برای ایران، راهی و کمپین قانون سنگسار بوده است. وی هفت جایزه بین المللی و داخلی مختلف در مورد فعالیت های حوزه زنان دریافت کرد که جایزه ستون ویژه جشنواره مطبوعات در سال ۷۸ و جایزه بخش مقالات ویژه جشنواره مطبوعات 1382 بخشی از آن است.
107294_251
تلاش روزنامه جمهوری برای تبرئه خانواده هاشمی
دعوای زرگری «بهائیت وحجتیه»
مسئله ی دیدار فائزه هاشمی با بهائیان را نمی توان یک موضوع ساده و برنامه ریزی نشده تصور کرد. این مسئله حالا ابعادی ملی پیدا کرده و احتمال دارد دستاویز اعمال تحریم های حقوق بشری بر ضد ایران هم بشود. با این همه، پس لرزه های این موضوع در سطح ایران، بعضاً ارائه ی نظریاتی کاملاً سیاسی و جهت دار را هم در پی داشته است.
فائزه+هاشمی
حاشیه ای متفاوت بر دیدار فائزه و بهائیان؛
انجمن حجتیه و بهائیت؛ دو روی یک سکه!
پس لرزه های دیدار فائزه هاشمی با سرکردگان فرقه ضاله بهاییت و انتشار عکس های این دیدار در فضای مجازی، هنوز هم ادامه دارد.
1452758972300_amin khosroshahi-2
اقدام برای حذف پرچم ایران!
افشاگری اوحدی درباره خواسته‌های عربستان
رئیس سازمان حج و زیارت با افشاگری کارشکنی عربستان در موضوع حج، از محتوای 11 بند منفی تحکم‌آمیز سعودی‌ها در تفاهم‌نامه‌ای که دولت ایران حاضر به امضای آن نشد، پرده برداشت.
4604311_773
اسپوتنیک: ایران چطور به مردم مظلوم سوریه و عراق کمک می‌کند /
نقش مستشاران نظامی ایران در نبرد با داعش
خبرگزاری اسپوتنیک در مطلبی به بیان نقش مستشاران نظامی ایران در نبرد با داعش پرداخت.
4568433_850
بدهی 10 هزار میلیارد تومانی وزارت نیرو به تولیدکنندگان برق/
خاموشی، کشور را در بر می گیرد؟
به گفته اعضای سندیکای تولیدکنندگان برق، وزارت نیرو بیش از 10 هزار میلیارد تومان به تولیدکنندگان بخش خصوصی برق بدهکار است که این امر ادامه حیات نیروگاه ها را به چالش کشیده است.
135983
بازتاب ریاست آیت‌الله جنتی بر مجلس خبرگان در رسانه‌های خارجی/
راه “نفوذ” با ریاست آیت‌الله جنتی سد شد
روشن شدن نتایج انتخابات هیئت رئیسه خبرگان اما بی بی سی و دوستان داخلی اش را در شوک قابل توجهی فرو برده است. ریاست آیت الله احمد جنتی بر مجلس خبرگان، می تواند تنها یک معنا داشته باشد:«تو دهنی به بی بی سی و غرب».
n00161766-b
ما آمریکا را ندیده ایم ولی...
سربازان آمریکایی گریان در برابر جوانان ایرانی را دیده‌ایم!
به تازگی ویدیویی از " انجمن تفنگ آمریکا " منتشر شده است که بدون توجه به گریه سربازان آمریکایی در هنگام اسارت توسط نیروهای ایرانی کشور ما را تهدید کرده است!
135947
یک مواجهه با دور تند از تناقض گویی های مدعیان گفت و گو و آزادی بیان/
تب تند مدعیان آزادی از مواجهه با نگاه‌های مردمی
لازم است سوار بر قطار زمان شویم و همراه با هم سری به اتفاقات رخ داده در سال های اخیر با نقش آفرینی جریان پُرهیاهوی رسانه های اصلاح طلب داشته باشیم تا تفاوت میان امروز شیفتگی و دیروز رخ داده توسط معرکه گیران فریبکار آزادی نسبت به هنرمندی چون شهاب حسینی عیان شود
farhangnews_206678-569697-1464583238
بازگشت پیکر شهید مدافع حرم پس از یکسال
دیدار عاشقانه با یار بی جان پس از یکسال
اميرعلي دستهاي مادر را سفت چسبيده و رها نميكند. آخر بعد از علي اصغر ،يك سالي هست كه او مرد خانه و تكيه گاه هدي شده است. اميرعلي و مادر كم كم سمت در ميروند. پيكر علي اصغر را روي دست مي آورند. همان كه يك سال در انتظارش بودند.
farhangnews_206550-569559-1464526427
تحلیلی بر انتخابات هیات رئیسه مجلس دهم/
مجلس دهم آبی فیروزه ای نشد!
در حالیکه اصلاح طلبان پس از انتخابات مجلس دهم، بر پیروزی قطعی خود اصرار داشتند، نتایج به دست آمده در هیات رئیسه، تحلیل اصلاح طلبان را زیر سوال برد.
قداست+زدايي
البرزبان بررسی می‌کند؛
مشکل اصلی جریان اصلاحات در قداست ستیزی‌ها
مشابه این مساله را چند سال پیش در فتنه سال 88 هم شاهد بودیم. آنجا که برخی از شخصیت های انقلابی کشور در کنار آدمها و جریانهای مختلف ضدانقلاب (به اصطلاح از سروش تا گوگوش) قرار گرفتند و به نظام اسلامی حمله کردند. آیا همچین مواردی نشانه خرد و بصیرت بزرگان این جریان است؟
1662294_953
بیماران صعب‌العلاج، چشم انتظار حمایت‌های اجتماعی
زندگی حوصله درد مرا ندارد
بیماری که گاه در ماه 100 میلیون تومان هزینه درمانش می‌شود و این هزینه را دولت می‌پردازد، اما همین بیمار خیلی اوقات رضایتمندی ندارد، چون شغل ندارد و نمی‌تواند نقش اجتماعی‌اش را ایفا کند.ممکن است این درد، این همراه همیشگی همه چیز زندگی‌ات را تغییردهد. ممکن است آمپول، بیمارستان‌های سفید و دستگاه‌های بزرگ و عجیب و غریب بشوند یک جزء جدایی ناپذیر از زندگی‌ات. با این همه اگر تنها نباشی و فراموشت نکنند، تحمل هر دردی امکان پذیر است. هر چند سخت، هر چند تلخ!
021108-N-4374S-063 - Central Command AOR - LCpl. Paul Rodas assigned to 22 Weapons Company, 24th Marine Expeditionary Unit (Special Operations Capable), mans a .50 caliber machine gun as part of the security force during an exercise in the Central Command AOR.  The 24th MEU is on their six-month deployment in support of Operation Enduring Freedom.
Official U.S. Navy Photograph by PH2(SW) Michael Sandberg; Fleet Combat Camera, Atlantic.
Photograph cleared for release by CDR. Jeff Alderson, COMUSNAVCENT/ 5TH Fleet PAO.
پنج اسلحه قدیمی که نشان دادند همه راه‌ها به آمریکا ختم نمی‌شود
همه راه‌ها به آمریکا ختم نمی‌شود
برخی گلوله‌های مورد استفاده در این توپ‌ها قابلیت تنظیم برای شرایط مختلف را داشته و به حسگر نیز مجهز هستند که با استفاده از این حسگرها، می‌توان گلوله مورد نظر برای درگیری با اهدافی مثل موشک‌های کروز نیز استفاده کرد.
1653952_441
صهیونیست مسلمان‌نما در «سیتی هال»؛
صادق خان؛ شهرداری به نام مسلمانان، به کام اسرائیل
تنها یک هفته بعد از انتخاب به عنوان نامزد حزب، صادق خان در مصاحبه با روزنامه «دیلی میل»، از طرح خود برای یک فستیوال برای«معرفی تل آویو» صحبت کرد. او همچنین زنان محجبه را «مشکوک و بیگانه» برای لندن خواند.
1662130_389
آمار گمرک:
افت ۱۳ درصدی تجارت خارجی کشور پس از برجام
جدیدترین آمارهای گمرک نشان می‌دهد انتظارات درباره رونق صادرات و واردات کشور که در سال گذشته به علت رکود اقتصادی و مشکلات تحریم‌ها با افت بی‌سابقه روبرو شده بود، با اجرای برجام، محقق نشده است.
n00494281-b
انتخاب انقلابی در مجلس خبرگان، سرآغاز معکوس شدن دومینوی نقشه‌های غرب
دیکته‌ای همزمان برای دوستان و دشمنان
ریاست آیت الله احمد جنتی بر مجلس خبرگان را شاید بتوان مهمترین خبری دانست که در روزهای گذشته در فضای سیاسی-رسانه ای کشور مورد بحث قرار گرفته است. با این وجود، واکاوی ابعادِ مختلف این مسئله، هنوز هم محتاج کنکاش و دقتی بیشتر از این است.
4310
پیش بینی پایگاه حقوق بشری گزارشگر:
شادی صدر کاندیدای صلح نوبل می شود
شادی صدر در زمینه های حقوق بشر جوایز متعددی را از آن خود کرده که از جمله می توان به جایزه حقوق بشر سال ۲۰۰۹ بنیاد لخ والسا، جایزه لاله حقوق بشر لاهه هلند (۲۰۰۹) و جایزه زنان شجاع وزارت امور خارجه آمریکا (۲۰۱۰) اشاره کرد که با توجه به توهین وی به اعتقاداد میلیونها نفر مشخص میشود تمام این جوایز فرمالیته بوده و بیشتر در راستای ترویج نقض حقوق بشر است و چه بسا وی در سال جدید کاندیدا و برنده جایزه صلح نوبل شده و در اسلو پایتخت نروژ از سوی اربابان خود تقدیر شود.
farhangnews_206282-569039-1464499748
مصرف گرایی ؛
مصرف الکل در ایران؛ آمار ها چه می گویند؟
مصرف مشروبات الکی در ایران در مقایسه با دیگر کشورها در چه وضعیتی قرار دارد و چرا بیان آمارها حساسیت برانگیز است.
شادی صدر کیست؟
اصلاح طلبان چرا در برابر اقدامات فائزه هاشمی و شادی صدر سکوت کرده اند؟
هرزگی، عاقبت معاندان نظام و دین ستیزان
اخیرا یکی از دنباله های اصلاح طلبان که همچون بسیاری دیگر از اصلاح طلبان در خارج از کشور سکنی گزیده است، با انتشار تصویری در صفحه فیسبوک خود، سعی کرده از ارزش پرچم امام حسین (ع) بکاهد و به خیال خودش با قبح زدایی در این زمینه، علم عزاداری اباعبدالله را در کشور اسلامی ایران، زمین بزند.