photo_2016-06-25_10-24-56
حقوق بشر آمریکایی و روح کاپیتالاسیون
عنوان هفته حقوق بشر آمریکایی ، عنوانی است که مقام معظم رهبری در راستای شناخت بهتر جهان از رفتار مستبدانه و استعماری آمریکا در جهان و به ویژه کشور ایران در هفته ی دوم تیر ماه که چندین اقدام هولناک و فاجعه ی انسانی توسط آمریکا در کشور عزیزمان صورت پذیرفته است مطرح فرمودند.
farhangnews_210628-582510-1467106075
آرمان های انقلاب اسلامی در دهه چهارم؛
جمهوری اسلامی بدون روتوش
سال 1357، همه چیز برای تغییر مهیا بود تا مردم بتوانند در نظامی جدید، زندگی جدیدی را برای خود و نسل های آینده مهیا سازند.
farhangnews_213503-581824-1466930419
تحلیلBBC از اقدامات حزب دموکرات کردستان؛
تشویق تروریست ها برای جنگ مسلحانه در ایران
انتشار اخباری دال بر رویارویی حزب تروریستی دموکرات کردستان ایران با سپاه پاسداران در شمال غربی کشور، بی بی سی فارسی را بر آن داشته با تحلیل های متنوع در راستای افزایش تنش های قومی-مذهبی در ایران بکوشد.
حقوق+بشر
گزارشی از روند تاریخی نقض حقوق بشر توسط آمریکا
تاریخ بی خردی؛ حکومت بی خردان
آمار جدید نظر سنجی موسسه گالوپ از میزان اعتماد مردم آمریکا به برخی از نهادهای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشورشان نشان می دهد که دولت آمریکا به طور جدی با بحران شکاف میان مردم و حاکمیت رو به رو است.
108782_672
آمریکا و غرب چگونه می تواند خود را حامی حقوق بشر و دموکراسی بداند؟!
حقوق بشر آمریکایی؛ سه دروغ پشت سرِ هم!
طبیعتاً داعیه حقوق بشر و دموکراسی آمریکایی همانقدر نچسب است که ادعای دموکراسی خواه بودن حکومت عربستان! با این حال، بُتِ دموکراسی آمریکایی و غربی، هنوز هم برای خیلی افراد به عنوان یک آرمان مقدس تلقی می شود. این در حالی است که طبیعتاً نمی توان ادعاهای دموکراسی خواهی و حقوق بشری غرب و آمریکا را جدای از یکدیگر مورد بررسی قرار داد.
قاسم+سليماني
علت لحن بی سابقه حاج قاسم و چرایی صدور این نامه/
همچنان مدارا، لبخند، تعارف و تعامل!
حالا با حضور اساتید نخبه و باسواد روابط بین الملل، چه شرایطی ایجاد شده؟ آیا وضع بهتر شده؟ آیا نتیجه چند سال سکوت و تعامل و لبخند دولت، برقراری صلح و آرامش و دوستی بود؟
photo_2016-06-28_07-58-35
گزارشی پیرامون تناقض رفتار دولت های غربی در برابر پز دفاع از حقوق بشر؛
نقض حقوق بشر با تروریسم دولتی
ویلیام دی پردیو در سال 1989 در کتاب خود به نام تروریسم و دولت، ویژگی های تروریسم دولتی را این گونه بیان کرده است: اقدامات سیاسی یک دولت نسبت به مردمش برای اعمال سلطه از طریق ایجاد وحشت که ممکن است از راه کنترل مطبوعات و رسانه ‌ها، شکنجه و آزار، محاکمات غیرعادلانه، منع همایش ها و اعدام های سریع تحقق یابد.
n00164339-b
جناح مؤمن انقلابی
منتظر گوشه چشمی از سوی مقتدا
در این میان جبهه رسانه ای و مؤمن انقلابی، اعم از سایت های خبری و خبرگزاریها، رسانه های مکتوب خبری، وبلاگ نویسان، خبرنگاران و کلا کسانی که در حوزه نشر مکتوب یا مجازی فعالیت می کنند از داشتن چنین برنامه ای در حضور مولا و مقتدای خود محروم هستند.
n00164569-b
مدعیان دروغین حقوق بشر داخلی
کارنامه حقوق بشر آمریکا
اکثر اصلاح طلبان فراری و یا آنانی که هنوز موفق به فرار نشده اند بدون ارائه کوچکترین سندی در خصوص نقض حقوق بشر فقط به یک جنگ لفظی با نظام اسلامی پرداخته اند تا منافع مادیشان توسط سرویسهای امنیتی خارجی تامین گردد.
6843_652
اختصاصی
دلایل نامگذاری روزقدس در تقویم
کم کم به روز جهانی قدس نزدیک می شویم و این اتفاق مناسبتی رسمی در تقویم ما رقم خورده و دلیل این رخداد حمایت از مردم فلسطین در جمعه آخر ماه رمضان است که از یک سا ل پس از انقلاب ایران این جریان کلیدخورد و تا به حال ادامه دارد.
138338
گوشه‌ای از نمایش حقوق بشر آمریکایی در زندان‌های مخوف گوانتانامو
نگاهی به نگره حقوق بشری آمریکا در فیلم «پسران ابوغریب»
«حقوق بشر» و «آمریکا» به عنوان ترکیب کاملا نامتقارنی است که هیچ گاه به هم نخواهند رسید چرا که اصولا تعریف حقوق بشر نزد سردمداران آمریکایی شمایلی وارونه داشته و در طول تاریخ بشری هر نوع درنده خویی آن ها به نفع منافعی قدرت طلبانه، برچسب جعلی دفاع از حقوق بشر خورده است!
1700359_323
از دانشگاه تا ارتش؛
هر دو دقیقه به یک آمریکایی تجاوز می‌شود
در آمریکا به طور متوسط هر سال 289 هزار نفر مورد تهاجم و تجاوز جنسی قرار می‌گیرند که یعنی هر 1.8 دقیقه، یک نفر؛ هم‌چنین هر 8 دقیقه یک مورد سوءاستفاده جنسی از کودکان رخ می‌دهد.
1698238_237
انتشار نامه داخلی 50 دیپلمات آمریکایی؛
آیا آمریکا وارد جنگ با دولت سوریه می‌شود؟
دیپلمات‌های آمریکایی امضاء کننده نامه، ادعای دیگری را هم مطرح کردند و آن این که اقدام نظامی علیه اسد به جنگ علیه داعش هم کمک می‌کند و موجب تقویت «سنّی‌های میانه‌رو» می‌شود.
????? ???? / ?????
«البرزبان» منتشر می‌کند
بازخوانی “مطالبات” مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ
پایگاه خبری تحلیلی سراج24 از این پس مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ و هنر را بازخوانی خواهد کرد.
farhangnews_213566-581902-1466944749
به مناسبت شهادت امیرالمومنین علی(ع)
علی(ع) در لحظات آخر عمر ما را به چه سفارش‌ نمودند؟
همانا تو را ای حسن جان و همه فرزندانم را و اهل بیتم را و هر کسی از مؤمنین که این وصیّت‌نامه به او می‌رسد، وصیّت می‌کنم به رعایت تقوای الهی. و اینکه نمیرید مگر آنکه مسلمان باشید و ...
1716159_359
حضور غافلگیر کننده بشار اسد در مرج السلطان
پای ارتش روی گلوی تروریست‌های غوطه شرقیه بشار اسد در مرج السلطان
نیروهای ارتش و بسیج سوریه با پشتیبانی رزمندگان حزب‌الله شهرک استراتژیک میدعا در غوطه شرقیه را از تروریست‌های تکفیری القاعده و ارتش آزاد بازپس گرفته‌اند.
657314_428
روایت بزرگان از عظمت عزاداری درشهادت امیرالمؤمنین
معرفی قاتل امام علی(ع) توسط رسول خدا
ابن ملجم مرادی از ۹ نفری بود که در جنگ نهروان جان سالم به در برد و به مکه آمد.
1714781_161
شکست مفتضحانه‌ای که اصلاح‌طلبان صدایش را درنمی‌آورند
عارف متهم اصلی مغلوب شدن فراکسیون امید
شکست اصلاح‌طلبان در انتخابات کمیسیون‌ها به حدی بود که این جریان از میان 14 کمیسیون تخصصی مجلس تنها توانست به ریاست دو کمیسیون دست یابد.
1716360_143
هرجا بتوانیم، در برابر ایران می‌ایستیم
نمی‌توان اسد را به زور کنار زد
جو بایدن در مصاحبه با شبکه بلومبرگ، در مورد موضوعات مختلف از جمله عربستان، عراق، ایران و سوریه صحبت کرد.
6685_355
وسوسه انگلیس برای رفتن به آن سوی کانال;
علت جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا
وسوسه انگلیس برای رفتن به آن سوی کانال و درگیر نساختن خود با مسائل و مشکلات اروپا چیز جدیدی نیست . این اتفاق خیلی پیشتر در ذهن بریتانیایی ها نقش بسته بود تا آنکه آنرا عملی ساختند.