وقتی آیت الله جنتی بر صندلی ریاست نشست
وقتی آیت الله جنتی بر صندلی ریاست نشست
عدم حضور دو عضو برجسته اصولگرایی موجب شد تا جریان مخالف هر آنچه توان داشت در تبلیغات خود بکار گیرد و با استفاده از رسانه و فضا سازی شبکه های اجتماعی خود را پیروز انتخابات خبرگان نشان دهد.
n00494281-b
انتخاب انقلابی در مجلس خبرگان، سرآغاز معکوس شدن دومینوی نقشه‌های غرب
دیکته‌ای همزمان برای دوستان و دشمنان
ریاست آیت الله احمد جنتی بر مجلس خبرگان را شاید بتوان مهمترین خبری دانست که در روزهای گذشته در فضای سیاسی-رسانه ای کشور مورد بحث قرار گرفته است. با این وجود، واکاوی ابعادِ مختلف این مسئله، هنوز هم محتاج کنکاش و دقتی بیشتر از این است.
4310
پیش بینی پایگاه حقوق بشری گزارشگر:
شادی صدر کاندیدای صلح نوبل می شود
شادی صدر در زمینه های حقوق بشر جوایز متعددی را از آن خود کرده که از جمله می توان به جایزه حقوق بشر سال ۲۰۰۹ بنیاد لخ والسا، جایزه لاله حقوق بشر لاهه هلند (۲۰۰۹) و جایزه زنان شجاع وزارت امور خارجه آمریکا (۲۰۱۰) اشاره کرد که با توجه به توهین وی به اعتقاداد میلیونها نفر مشخص میشود تمام این جوایز فرمالیته بوده و بیشتر در راستای ترویج نقض حقوق بشر است و چه بسا وی در سال جدید کاندیدا و برنده جایزه صلح نوبل شده و در اسلو پایتخت نروژ از سوی اربابان خود تقدیر شود.
farhangnews_206282-569039-1464499748
مصرف گرایی ؛
مصرف الکل در ایران؛ آمار ها چه می گویند؟
مصرف مشروبات الکی در ایران در مقایسه با دیگر کشورها در چه وضعیتی قرار دارد و چرا بیان آمارها حساسیت برانگیز است.
شادی+صدر
اصلاح طلبان چرا در برابر اقدامات فائزه هاشمی و شادی صدر سکوت کرده اند؟
هرزگی، عاقبت معاندان نظام و دین ستیزان
اخیرا یکی از دنباله های اصلاح طلبان که همچون بسیاری دیگر از اصلاح طلبان در خارج از کشور سکنی گزیده است، با انتشار تصویری در صفحه فیسبوک خود، سعی کرده از ارزش پرچم امام حسین (ع) بکاهد و به خیال خودش با قبح زدایی در این زمینه، علم عزاداری اباعبدالله را در کشور اسلامی ایران، زمین بزند.
3040_524
البرزبان گزارش می‌دهد؛
اقتصاد رانتی؛ سدی در برابر تولید ملی
در اقتصاد رانتی منافع فردی و گروهی جای منافع ملی را می گیرد و امکان توسعه واحد های تولیدی با ورود زد و بند های اقتصادی از میان می رود.
3037_843
البرزبان بررسی می‌کند؛
برج هایی به بلندای سقوط هویت
یکی از عوامل مهاجرت به شهرها و گسترش آپارتمان نشینی، تراکم فروشی است که پیامد‌های منفی در بر دارد.
farhangnews_206130-568908-1464424722
تن آدمی شریف است به لباس آدمیت!
همیشه کپی برابر اصل نیست
پر بیراه نیست اگر بگوییم قسمت زیادی از تبلیغات رسانه ای جشنواره کن را نیز همین شرکت ها و با همین هدف یعنی اثرگذاری بر مخاطب عام و هواداران برای همانند سازی شکل گرفته بود
135824
نابسامانی‌های حوزه مد و لباس و بی‌توجهی وزارت ارشاد/
رشد مد با فرهنگ غربی در سایه غفلت مسئولان فرهنگی
در جهت تثبیت نگره های نفوذ یافته در نگاه آدمیان می توان موارد متعددی را عنوان ساخت که از جمله رشد شبکه ها و آثار مغایر با فرهنگ ایرانی و افزایش دسترسی به رسانه ها و فضاهای اینترنتی است
13950304000306_PhotoA
شورای روابط خارجی آمریکا:
پیروزی متحدان روحانی در انتخابات توهم بود
«الیوت آبرامز» عضو شورای روابط خارجی آمریکا با اشاره به انتخاب آیت‌الله جنتی به عنوان رئیس مجلس خبرگان نوشت: توافق هسته‌ای به پیروزی متحدان حسن روحانی در انتخابات منجر نشده است.
13910304000075_PhotoA
عارف با ۱۰۳ رأی ناکام ماند
لاریجانی با ۱۷۳ رای رئیس ماند
علی لاریجانی در رقابت با محمدرضا عارف با کسب ۱۷۳ رأی به عنوان رئیس موقت مجلس دهم برگزیده شد.
1
یک هفته از ابلاغ آیین نامه شوراهای صنفی گذشت؛
سکوت معنادار مسئولان وزارت علوم درباره حذف یک بند!
ماجرای حذف بند "اعتقاد به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه و قانون اساسی"(اینجــا) در آیین نامه جدید شوراهای صنفی وارد فاز تازه ای شده است. ماجرایی که پس از گذشت 5 روز از رسانه ای شدن این مسئله با سکوت معنا دار مسئولان وزارت علوم روبرو شده است.
1659543_870
به روایت همرزمان
سردار ناظری؛ طراح دستگیری ملوانان آمریکایی
در روزی که ملوانان آمریکایی دستگیر شدند، در واقع حاج محمد یکی از طراحان اصلی آن قضیه بود، البته درست است که ایشان در مرحله دستگیری آمریکایی‌ها حضور نداشت، اما در مجموع کنترل‌کننده به همراه سردار فدوی حضور داشتند. این اتفاق دقیقا در زمانی رخ داد که قرار بود نتیجه برجام اعلام شود، به همین خاطر مسئله اهمیت و حساسیت زیادی داشت. دستگیری متجاوز فقط به تفنگ دست گرفتن نیست، آن کسی که فرماندهی عملیات را بر عهده دارد اگر خوب نیروها را هدایت کند عملیات با موفقیت به پایان می‌رسد و نتیجه خوبی خواهد داشت. شاید اگر راهنمایی و برخورد درست حاج محمد نبود در این رابطه مشکلی پیش می‌آمد.
1659242_570
وابستگی اقتصادی؛
ابزار غرب برای تغییر رفتار ایران پس از برجام
اندیشکده آمریکایی می‌نویسد: اصلاحات اقتصادی قابل‌توجه می‌تواند سیاست‌های منطقه‌ای و خارجی ایران را تغییر دهد و اولویت تعامل اقتصادی را نسبت به نزاع‌های ایدئولوژیک افزایش دهد. ایران دارای سه گزینه اقتصادی است: حفظ وضعیت کنونی، اجرای اصلاحات گسترده و هماهنگ، یا اجرای اصلاحات سیاسی نرم و خنثی.
1651279_335
«اردوکشی خیابانی» جریان صدر، بازی در زمین دشمنان عراق
بررسی تحرکات صدری‌ها در عراق
رسانه‌های غربی-عربی تلاش دارند از مقتدی یک چهره «اصلاح‌طلب»ملی ارایه دهند که «قدرتمندترین» چهره سیاسی عراق است؛ رسانه‌هایی که او را «خطرناک‌ترین» مرد عراق می‌خواندند.
1657661_481
اتفاقی که همه معادلات را بهم ریخت/
روایتی از مهمترین روز سیاسی دنیا
این سخن هوگو چاوز رهبر فقید اشتباه نبود که می‌گفت پیروزی مقاومت در جنوب لبنان این اطمینان را ایجاد کرد که ضعفا و فقرا نیز می‌توانند سرنوشت خود را با دستان خود رقم بزنند.
image-artna_newspicture_14644430556013647_n00494023_b.jpg--w--219
توسط روزنامه نگار و حقوقدان اصلاح طلب صورت گرفت:
توهین به ساحت مقدس سیدالشهداء«ع»
آیا جریان اصلاحات این بارهم در برابر توهین به سید و سالار شهیدان سکوت می کند؟!
1656325_703
دوران طلایی‌ بنزین‌سوزی؛
واردات بنزین پس از شش سال دوباره دورقمی شد
از اواسط سال 1392، سیاست‌های کنترل مصرف بنزین یکی پس از دیگری کنار گذاشته شد و واردات بنزین در سال جاری با رسیدن به رکورد 12 میلیون لیتر در روز در حال بازگشت به رکورد قبل از سال 1389 است.
3014_413
البرزبان بررسی می‌کند؛
شبح مرگ بر سر جوانان
اعتیاد به مواد مخدر خطر بسیار بزرگی است که اقشار مختلف جامعه به خصوص جوانان را هدف قرار داده و این در حالیست که بسیاری از کسانی که در دام اعتیاد گرفتار شده اند، در ابتدا از خطرات این راه مرگ آفرین بی اطلاع هستند.
شادي+صدر
بیایید این روزنامه نگار اصلاح طلب را بکشیم!/
با شادی صدر چه باید کرد؟ چه نباید کرد؟
تکرار می کنم شادی صدر و هم پالکی‌هایش ـ تکرار می کنم همه شان ـ دچار بحران دیده شدن هستند. در این بحران مهم نیست که کسی زیر پست او به به و چه چه کند (که البته اینان موجودات عجیب تری هستند) یا به او فحاشی کند. مهم این است که او باید زنده بماند و زنده ماندنش در گرو همین لعن و نفرین‌ها و آفرین‌ها و هوراها است.