شعار بازگشت عزت به کشور
بازخوانی شعارهای انتخاباتی دولت
شعار بازگشت عزت به پاسپورت ایرانی، شعاری برای صندق رای
شعار بازگشت عزت به کشور و تامین امنیت یکی از شعارهای پرتکرار اقای روحانی در ایام انتخابات بود. حال هیچ دریافتی از این شعار دیده نمی شود
farhangnews_227679-604797-1472038057
حربه دولت برای فرار از پاسخگویی؛
تاکتیک‌های تیم انتخاباتی روحانی برای بقاء در قدرت
به نظر می رسد تیم دولت تدبیر و امید برای بقا در دور دوم به تاکتیک های نخ نمایی چنگ زده است.
n00170573-b
یادآوری وعده های دولت به دولت/
تکریم منتقدین از نوع اعتدالی آن!
حکایت اعتدال در برخورد با منتقدین در این دولت همانند خیلی چیزهای دیگر حکایتی عجیبی است، و بواقع هر چقدر این دولت ادعای اعتدالش بیشتر می شود مدال افتخار بر گردن منتقدین هم بیشتر!
111539_150
گزارشی از روند تعامل با قانون در دولت یازدهم؛
قوانین برای برادر رئیس جمهور صدق نمی کند
یکی از این حاشیه ها در طول سه سالی که از عمر دولت روحانی می گذرد به حسین فریدون برادر رئیس جمهور مربوط می شود. حاشیه هایی کوچکی همانند عکس منتشر شده از فریدون در جریان سخنرانی روحانی که پایش را روی میز دراز کرده بود تا حاشیه های بزرگتری همچون نمایندگی ویژه روحانی در جریان مذاکرات هسته ای، فریدون را به چهره ای رسانه ای برای اصحاب رسانه بدل ساخته است.
143192
ولنگاری فرهنگی؛ نتیجه عملکرد متولیان فرهنگ دولت تدبیر و امید
وعده‌های محقق نشده دولت یازدهم در عرصه فرهنگ و هنر
مگر وزارت خانه فرهنگ و ارشاد اسلامی چنان که از عنوانش نیز پیداست، وظیفه ای مهم تر از صیانت از ارزش های دینی و ملی یک کشور دارد؟! آیا با زیرپا رفتن ارزش ها در زیر مجموعه مسئولیت وزارت فرهنگ این دولت می توان نامی از موفقیت و توجه به پاسداشت دولت در هفته ای موسوم به این نام داشت؟!
22721_455
بررسی عملکرد و رویکرد معاونت امور زنان دولت یازدهم
دولت اعتدال و تداوم گفتمان اصلاحات در حوزه زنان
تأمل در نتایج حاصل از مطالعه متن مصاحبه‌ها و سخنان معاون امور زنان و خانواده دولت یازدهم بیان‌گر غلبه گفتمان برابری در قالب زمینه‌سازی اندیشه‌ای و عملی اشتغال زنان است.
photo_2016-08-24_16-39-37
نمایشگاه آثار منتخب جشنواره هنری حقوق بشر آمریکایی در نگارخانه حوزه هنری
هنرمندان ایرانی برداشت خود از حقوق بشر آمریکایی را با اکران آثار منتخب نخستین جشنواره هنری حقوق بشر آمریکایی در نگارخانه حوزه هنری روایت می کنند.
4664_883
بی پولی و تجمل گرایی؛
عواملی مهم در کمرنگ شدن صله رحم
کمرنگ شدن صله رحم در جامعه ایران کاملا مشهود است و تجمل گرایی و مشکلات اقتصادی از مهمترین دلایل کاهش رفت و آمد ها و روابط اجتماعی است.
4659_979
البرزبان بررسی می‌کند؛
چشم انداز برنامه ششم در توسعه پایدار کشور
تصویب کلیات لایحه برنامه ششم توسعه در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با حاشیه های فراوانی همراه بود و عده ای از کارشناسان برنامه ششم توسعه را رویایی و ابهام آمیز می دانند.
photo_2016-08-24_11-12-24
در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره هنری حقوق بشر آمریکایی
تقدیر از افشاگران «حقوق بشر آمریکایی»
در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره هنری حقوق بشر آمریکایی از سالها فعالیت استاد نادر طالب زاده و سید مسعود شجاعی طباطبایی در زمینه استکبارستیزی و افشای حقوق بشر آمریکایی تقدیر به عمل می آید.
photo_2016-08-24_10-54-42
انتقاد سردبیر جهان نیوز از تبعیض رسانه‌ای/
توقیف برای منتقدان است نه روزنامه دولتی حامی تروریست‌ها!
آن طور که شانتاژ رسانه‌ای عوامل سابقه‌دار در فتنه 88 علیه جهان‌نیوز پیش از توقیف نشان می‌داد، انتشار خبر مذاکره مسؤولان ایرانی با رهبر طالبان در ایران برای جلوگیری از پیوستن نیروهای طالبان به داعش علت توقیف بود!
Turkish President Recep Tayyip Erdogan (L) greets Russian President Vladimir Putin (R) during the 'Welcoming Ceremony' prior to the G20 Turkey Leaders Summit on November 15, 2015 in Antalya AFP PHOTO/ POOL / CEM OKSUZ / AFP PHOTO / POOL / CEM OKSUZ
نقشه اردوغان برای برهم زدن تاکتیک آمریکا در سوریه
شورش کُردی؛ رمز تغییر رفتار ترکیه
گزارش‌ها حاکی از آن است که آمریکایی‌ها به کردهای سوریه متعهد شده‌اند که در صورت تسلط آنها بر منطقه عفرین، رسماً موضوع استقلال و خودمختاری آنها را به رسمیت شناخته و مانند اقلیم کردستان عراق با آن رفتار خواهند کرد.
1813125_872
گزارش تحلیلی/
حضور روس‌ها در نوژه و معادلات پیچیده این روزهای غرب آسیا
بمب افکن‌هایی که از نوژه پرواز، آسمان عراق را پشتِ سر گذاشته و مواضع تروریست‌های تکفیری در «دیرالزور» سوریه را مورد هدف قرار داده بودند.
1804333_620
آمارهای مخدوش دولت؛
ادعای رشد ۸٫۸ درصدی صنعت در دوره‌ای که نعمت‌زاده آن را فاجعه خواند
آمار رشد اقتصادی در بهار امسال، مانند آمارهای دولت یازدهم در سه سال اخیر درباره رشد اقتصادی، خروج از رکود و تک‌رقمی شدن تورم منتشر کرده، با اما و اگرهایی روبروست.
1812564_837
آقای سخنگو! سخنان رهبری را بخوانید؛
نوبخت کسانی را ذخیره نظام می‌خواند که رهبری بر بی‌لیاقتی آنها تصریح کردند
نوبخت در حالی مدیران متخلفی را که صدها میلیون پول از بیت‌المال را به بهانه‌های مختلف به جیب زده‌اند، تبرئه و تطهیر می‌کند، که رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز عید فطر امسال به صراحت بر متخلف بودن این مدیران تاکید کردند.
1813452_372
ایران نهمین سازنده پدافندهای ضد موشک بالستیک در دنیا شد/
تهدیدات جنگنده‌های دشمن به خاطره‌ها پیوست
باور 373 حاصل یک دهه تلاش متخصصان ایرانی برای توسعه سامانه پدافند هوایی برد بلند بوده و همانگونه که وزیر دفاع اعلام کرد، دفاع در برابر موشک‌های بالستیک نیز از جمله شاخصه‌های مورد نظر در زمان طراحی آن بوده است.
1813447_435
چرایی تمجید از مدیر نجومی؛
نوبخت با کسی «عقد اخوت» نبسته‌ است؛ به جز صفدر حسینی
دولت درحالی که طی بیانیه‌ای درباره حقوق‌های نجومی اعلام کرد که با افراد خاطی برخورد می‌‌کند و با کسی عقد اخوت نبسته‌ است اما به نظر می‌رسد در این بین توافقاتی بالاتر از عقد اخوت وجود دارد.
1811749_404
گزارش البرزبان
تجلی حجاب زنان ورزشکار در المپیک ریو
برجسته شدن موضوع «حجاب» در بزرگترین رویداد ورزشی جهان توسط رسانه‌های غربی را می‌توان نقطه عطفی برای مقابله با اسلام‌ستیزها دانست که حجاب را محدود کننده زن مسلمان از فعالیت‌های اجتماعی معرفی می‌کنند.
اختتامیه نخستین جشنواره هنری حقوق بشر آمریکایی
رونمایی از کتاب پژوهشی «مصادیق نقض حقوق بشر توسط ایالات متحده آمریکا»
در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره هنری حقوق بشر آمریکایی از پژوهش محوری جشنواره در قالب کتاب «حقوق بشر آمریکایی» رونمایی می شود.
1811597_921
کشف سه اتفاق مهم در شاهکار متخصصان دفاعی کشور
«باور ایرانی» یک سر و گردن بالاتر از «اس ۳۰۰» روسی/
این شائبه که سامانه‌های پدافندی کشور کپی تجهیزات روسی یا چینی است، با رونمایی از باور 373، برطرف شده و ایران در زمره معدود کشورهایی قرار می‌گیرد که طراحی و ساخت سامانه پدافندی مدرن را به صورت بومی اجرا کرده است.