در پیامی به مناسبت انتخابات 29 اردیبهشت
تشکر رهبر معظم انقلاب از حضور پرشور و گسترده مردم
رهبر معظم انقلاب در پیامی به مناسبت انتخابات 29 اردیبهشت از حضور پر شور و گسترده مردم در این انتخابات تشکر کردند.
دوئل شیوخ خلیج فارس؛
سعودی‌ها با ۴۰۰ میلیارد دلار قطر را خریدند
اولین نشانه‌های شکست توطئه‌های ریاض مبتنی بر ایجاد اجماع عربی - اسلامی - صهیونیستی به رهبری آمریکا برای اقدامات خصمانه و منزوی کردن ایران در حالی بروز پیدا کرد که هنوز ترامپ سفر خود را به پایان نبرده.
اهرم فشار آمریکا برای گشودن پرونده برجام‌های دیگر؟
دوباره تحریم!
محاسبه طرف آمریکایی بر اساس الگوی ادراک‌شده از «برجام» این است که ابزار تحریم، هر گاه با کنشگرانی آماده پذیرش فشارها همراه شود می‌تواند ایران را به عقب‌نشینی از سیاست‌ها و اصولش وادار کند.
بهترین کار در ماه مبارک رمضان/
چرا باید روزه بگیریم؟
قرآن می‌فرماید: روزه بگیرید «لَعَلَّکُمْ تَتَّقُونَ» (بقره/183) تا باتقوا شوید. بیشتر گناهان یا از غضب است یا شهوت، گرسنگی و تشنگی غضب و شهوت را کنترل کرده و در نتیجه آمار فساد هم کم می‌شود.
آیت‌الله سیداحمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:
ملت‌ها زوال آل‌سعود و آل‌خلیفه جنایتکار را خواهند دید
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه ملت‌ها زوال آل‌سعود و آل‌خلیفه جنایتکار را خواهند دید و شاهد رفتن آنان به زباله‌دانی تاریخ خواهند بود، به انتخابات هفته گذشته اشاره کرد و گفت: گزارشات تخلفات در این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری بسیار زیاد است.
گزارشی از یک منشور؛
آیا ترامپ توان تجزیه سوریه را دارد؟
هدف استراتژیک بلندمدتی که از این طرح اسرائیلی-آمریکایی مدنظر است، تشکیل دو رژیم سیاسی جدا از هم از لحاظ مذهبی برای اهل سنت و جماعت و پیروان مکتب دروزی است. رژیم‌هایی که برای این طوایف شبیه دولت باشد.
جزئیات تحریم‌ها
تصویب تحریم‌های ایران در کمیته روابط خارجی سنا
اعضای کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه طرحی که خواستار اعمال تحریم‌های جامع علیه ایران است را به تصویب رساندند.
دستاورد مهم عملیات «الفجر الکبری»؛
ریف جنوبی حمص سوریه کاملاً آزاد شد
ارتش سوریه با آغاز عملیات موسوم به الفجر الکبری در روزهای گذشته که پنج‌شنبه نام و اهداف آن علنی شد، موفق شده است ریف جنوبی استان حمص را از تروریست‌ها بازپس گیرد.
سدهایی که برای روستاییان آب نمیشود
معظل بی آبی در شهر آب
هرچه بگویی بازهم سیاسی اش می کنند، اما بازهم میگوئیم، کجای دنیا سه سد بزرگ، سه دریاچه و میلیاردها متر مکعب آب هست اما، بعضی روستا های همجوار آن آب ندارند؟!
رئیسی 16 میلیون رأی حلال به دست آورد
جزئیات دیدار با آیت‌الله جنتی درباره تخلفات انتخاباتی
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه آقای رئیسی 16 میلیون رأی حلال دارد، گفت: شورای نگهبان موظف است موارد تخلف انتخاباتی را به مردم معرفی کند.
3 سناریو در نشست امروز اوپک/
ایران تولید نفت را کاهش می‌دهد؟
در نشست امروز اوپک نمایندگان کشورها درباره سه سناریو تمدید 9 یا 6 ماهه توافق قبلی و افزایش حجم کاهش تولید تصمیم می‌گیرند، یکی از تصمیم‌های مهم هم سهم ایران از کاهش تولید خواهد بود که در توافق قبلی از این کاهش معاف شده بود.
پس از ثامن الحجج و کاسپین
دومینوی بحران نهادهای مالی در دولت
اکنون مشکل آن موسسات نه تنها حل نشده بلکه هیچ کم از یک بحران کامل امنیتی ندارد. در بعضی از استان ها کار به خشونت کشیده است.
برنامه هفدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران اعلام شد
برنامه کامل و تقویم بازی‌ها
بر اساس تقویم ارائه شده توسط سازمان لیگ 30 تیرماه آغاز مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران اعلام شده است.
رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از هنرمندان دفاع مقدس:
خاطرات دوران دفاع مقدس یک ثروت ملی است
رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کردند: یکی از درس‌های ماندگار دوران دفاع مقدس این بود که اگر توکل بر خدا به صورت عملی با پذیرش از اعماق جان باشد، قطعاً می‌توان بر همه موانع و چالش‌ها، مؤمنانه غلبه کرد.
ارتباط نشست ریاض با تحولات الدراز؛
راه‌حل نهایی بحران بحرین چیست؟
تجربه پنج سال گذشته نشان داده است که نگاه به بیرون قطعا نمی‌تواند تأثیری در حل و فصل بحران بحرین داشته باشد؛ حال این نیروهای انقلابی هستند که باید با تمامی امکانات و پتانسیل خود وارد عمل شوند.
سمت‌هایی که شهید جهان‌آرا به زنان داد/
چرا شهید نگاه مثبتی به حضور زنان داشت؟
با آغاز رسمی جنگ، شهید جهان‌آرا، به خاطر اعتمادی که به عملکرد زنان داشت تعدادی از آن‌ها که در شهر مانده بودند و دوره‌های آموزشی را گذرانده بودند، فراخوان کرد. پس از ماجرای دهم مهرماه که به‌واسطه گرای ستون پنجم دشمن اتفاق افتاد و بسیاری از رزمندگان به شهادت رسیدند، شهید جهان‌آرا خطاب به نیروهایش گفت: روزهای سختی در پیش است و هرکس نمی‌تواند بماند، منعی برای رفتن او وجود ندارد.
نگاهی به استقلال بانک مرکزی در ایران
آیا بانک مرکزی دولت یازدهم مستقل است؟
آسیب‌پذیری سیاسی بانک مرکزی یکی از معیارهای پیشنهادشده برای اندازه‌گیری استقلال واقعی بانک مرکزی است. اعلام رسمی استقلال بانک مرکزی می‌تواند در قالب قانون اساسی، یک قانون خاص یا یک توافق باشد.
ماجرای دنباله دار یک غفلت
۲۰۳۰،تثبیت‌سلطه‌بیگانه‌یا‌سندی‌بی‌طرفانه؟
دو ایراد اساسی به این سند وارد است ابتدا آنکه با اسناد بالادستی آموزش کشور تناقض دارد علاوه بر اینکه با وجود اسناد بالادستی لزومی به پذیرش نسخه جهانی در این باره نداریم.دوم آنکه این سند تفسیر پذیری بالایی دارد که موارد مبهم در ادامه همکاری ایران با یونسکو می تواند زمینه ای را برای جهت دهی افکار عمومی بر علیه نظام آموزشی ایران ایجاد کند.
شهرداری و قوه قضائیه کمک کنند تا وعده دولت اجرایی شود!
قول جهانگیری برای بازنشستگی کودکان کار چه شد؟
معاون اول رئیس جمهور در حالی با وعده حمایت از فقرا، جمع آوری تمامی کودکان کار را در دستور کار دولت جدید اعلام کرده که هنوز وعده ۹ماه قبل دولتی ها در این خصوص اجرایی نشده است.
ترس از جبهه مقاومت
جزئیات خرید هنگفت ارتش سعودی از آمریکا
با توجه به اینکه عمان و قطر نیز به دنبال خرید «تاد» هستند، به نظر می رسد کشورهای حاشیه خلیج فارس به دنبال ایجاد یک سپر دفاع موشکی مشترک هستند.