برجامی حقوق بشری
برجامی حقوق بشری
در پس پرده نوین نفاق
در پس پرده منافقین یک اتحاد برای مشروعیت زدایی از جمهوری اسلامی ایران در جهان به وسیله عوامل رسانه ای غربی عربی ایجاد شده تا به هر روش ممکن چهره جمهوری اسلامی ایران را نامیمون نشان دهند
1812564_837
آقای سخنگو! سخنان رهبری را بخوانید؛
نوبخت کسانی را ذخیره نظام می‌خواند که رهبری بر بی‌لیاقتی آنها تصریح کردند
نوبخت در حالی مدیران متخلفی را که صدها میلیون پول از بیت‌المال را به بهانه‌های مختلف به جیب زده‌اند، تبرئه و تطهیر می‌کند، که رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز عید فطر امسال به صراحت بر متخلف بودن این مدیران تاکید کردند.
1813452_372
ایران نهمین سازنده پدافندهای ضد موشک بالستیک در دنیا شد/
تهدیدات جنگنده‌های دشمن به خاطره‌ها پیوست
باور 373 حاصل یک دهه تلاش متخصصان ایرانی برای توسعه سامانه پدافند هوایی برد بلند بوده و همانگونه که وزیر دفاع اعلام کرد، دفاع در برابر موشک‌های بالستیک نیز از جمله شاخصه‌های مورد نظر در زمان طراحی آن بوده است.
1813447_435
چرایی تمجید از مدیر نجومی؛
نوبخت با کسی «عقد اخوت» نبسته‌ است؛ به جز صفدر حسینی
دولت درحالی که طی بیانیه‌ای درباره حقوق‌های نجومی اعلام کرد که با افراد خاطی برخورد می‌‌کند و با کسی عقد اخوت نبسته‌ است اما به نظر می‌رسد در این بین توافقاتی بالاتر از عقد اخوت وجود دارد.
1811749_404
گزارش البرزبان
تجلی حجاب زنان ورزشکار در المپیک ریو
برجسته شدن موضوع «حجاب» در بزرگترین رویداد ورزشی جهان توسط رسانه‌های غربی را می‌توان نقطه عطفی برای مقابله با اسلام‌ستیزها دانست که حجاب را محدود کننده زن مسلمان از فعالیت‌های اجتماعی معرفی می‌کنند.
اختتامیه نخستین جشنواره هنری حقوق بشر آمریکایی
رونمایی از کتاب پژوهشی «مصادیق نقض حقوق بشر توسط ایالات متحده آمریکا»
در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره هنری حقوق بشر آمریکایی از پژوهش محوری جشنواره در قالب کتاب «حقوق بشر آمریکایی» رونمایی می شود.
1811597_921
کشف سه اتفاق مهم در شاهکار متخصصان دفاعی کشور
«باور ایرانی» یک سر و گردن بالاتر از «اس ۳۰۰» روسی/
این شائبه که سامانه‌های پدافندی کشور کپی تجهیزات روسی یا چینی است، با رونمایی از باور 373، برطرف شده و ایران در زمره معدود کشورهایی قرار می‌گیرد که طراحی و ساخت سامانه پدافندی مدرن را به صورت بومی اجرا کرده است.
1811270_376
هرج‌ومرج در دولت یازدهم؛
وقتی دولتی‌ها برای سقوط روحانی در سال آخر از هم سبقت می‌گیرند
دولت در یک سال انتهایی فعالیت خود در وضعیت مناسبی قرار ندارد و بعضا ناهماهنگی‌ها و مشکلات موجود سبب می‌شود مدیران روحانی به نزاع آشکار با یکدیگر بپردازند که سخنان اکبر ترکان در برنامه زنده علیه نعمت‌زاده یکی این موارد است.
1811700_801
پشت‌پرده اتاق‌های صداگذاری؛
از ارسال دوبلور به شبکه GEM تا تک‌خوانی بانوان به نام دوبلاژ
در بسیاری از این آثار لهجه‌ قومیت‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت و روند بهره‌بری از ترانه‌های لس آنجلسی در برگردان انیشیمن‌های موزیکال به عنوان یک پدیده عجیب در دوبله‌ آثار کودکان و نوجوانان مورد استفاده قرار می‌گرفت.
1811854_202
«من تکنوکرات هستم»؛
مستندی از ناگفته‌های قراردادهای جدید نفتی ایران
وزارت نفت تلاش دارد با استفاده از مدل جدید قراردادی، جذابیت حضور در پروژه‌های صنایع نفت و گاز ایران را برای شرکت‌های خارجی افزایش دهد اما کارشناسان معتقدتد که با این قراردادها، صنعت نفت ایران دوباره مستعمره خواهد شد.
??????????????????????????????????????????????????????????
لزوم‌توجیه‌امنیتی‌فراکسیون‌امید؛
آیا نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس از حضور تکفیری‌ها در همسایگی ایران خبر دارند؟
20 نماینده مجلس که اغلب اصلاح‌طلب هستند در اقدامی عجیب همراستا با خط تبلیغاتی بی‌بی‌سی فارسی در جهت القاء خدشه‌دار شدن استقلال کشور، درخواست کردند که درباره همکاری ایران و روسیه بر ضد داعش به آنها توضیح داده شود.
حسن+روحاني
آیا کلید روحانی توانایی باز کردن قفلهای داخلی را ندارد؟/
قبولی ایران با نمره بالا و مردود شدن آمریکائی ها
فقدان فضای اعتمادبخش، تشنج‌آفرینی معاندین منطقه‌ای، مقاومت در برابر قطع رانت‌های تحریمی، عدم آمادگی مؤسسات مالی و بانک‌های داخلی نیز از دیگر موارد و البته نقطه‌ضعف‌های ایران در عدم توجه به آن‌ها در هنگام امضای برجام بوده که در پخش پایانی و پنجم این گزارش به آن اشاره‌شده است.
1809588_329
به بهانه ائتلاف نظامی ایران و روسیه؛
رسانه کودتاچیان، دلواپس از دست رفتن استقلال ایران
بی‌بی‌سی فارسی در سالگرد کودتای 28 مرداد که با محوریت این رسانه اجرا شد، به بهانه همکاری مشترک نظامی ایران و روسیه در پایگاه نوژه همدان، دلواپس از دست رفتن تمامیت ارضی ایران شده است.
1810438_816
آیا نفت ایران دوباره مستعمره می‌شود؟
ناگفته‌هایی از قراردادهای جدید نفتی ایران
در میان خبرهای قراردادهای پسابرجام، خبر مدل جدید قراردادهای نفتی چندان شنیده نشد؛ همه منتظر بودند که قرارداد جدید را ارزیابی کنند، اما اصل قرارداد محرمانه نگه داشته شد. انگیزۀ وزارت نفت از مخفی نگه داشتن مفاد قرارداد چیست؟
روحانی+&+بیکاری
روند نرخ بیکاری در کشور/
همه علامت‌ها رو به جلوست!
بر اساس آنچه که در برنامه پنجم توسعه در خصوص نرخ بیکاری ذکر شده بود در سال پایانی برنامه یعنی پایان سال 94 (صرف نظر از تمدید یک ساله برنامه پنجم) نرخ بیکاری باید به رقم 7 درصد می رسید.
farhangnews_224994-602177-1471585401
چپ های دیروز، اصلاح طلبان امروز؛
اصلاح طلبان ریاکار!
اصلاح طلبان هنوز که هنوز است نتوانسته اند ریاکاری را کنار بگذارند و آن را به عنصر اصلی فعالیت سیاسی خود تبدیل کرده اند.
farhangnews_226135-602435-1471502182
یک دفاع خوب در زمان بد؛
چرا ارتش جمهوری اسلامی ایران در حوزه تبلیغات ضعیف است؟
موارد بسیاری از شخصیت ها و یا نبردهای حیرت آور ایثارگران ارتش و ارتشیان وجود دارد که باعث حیرت و البته تقویت هویت نسل کنونی هستند اما متاسفانه حتی در روایات جنگ آن گونه که باید و شاید به آن پرداخته نشده است.
1807722_217
درباره مرد پنهان وزارت خارجه؛
سخنگویی که ۶۰ روز است آمادگی حضور در میان اصحاب رسانه را ندارد
معلوم نیست چرا وزیر امورخارجه شخصی را به عنوان سخنگو برگزیده که حدود شصت روز است هیچ نشست خبری با اصحاب رسانه برگزار نکرده و از حضور عمومی، هراس دارد؛ سخنگویی که برای اصحاب رسانه نه صوت دارد و نه تصویر.
thm_423_1807854_979
صید طلا از دریای خون/
یزدانی طلسم ۱۶ ساله کشتی آزاد را شکست
یزدانی نماینده وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد ایران در یک دیدار هیجانی و پر حاشیه حریف قدرتمند روس خود را در ثانیه های پایانی شکست داد و به مدال طلا بازی‎های المپیک 2016 ریو دست یافت تا طلسم 16 ساله طلای کشتی آزاد شکسته شود.
1805203_796
گزارش تحلیلی؛
آمریکا چگونه داعش را بدون تلفات از منبج خارج کرد؟
با گذشت چند روز از اعلام رسمی سیطره شبه نظامیان چند ملیتی مورد حمایت دولت آمریکا بر منبج واقع در حاشیه شمالی استان حلب سوریه تفاصیل جدیدی از چگونگی انتقال امن تروریستهای تکفیری داعش از این شهر منتشر شده است.