من یک کلاس اولی با «کلاسم»!
من یک کلاس اولی هستم و امروز را به احترام ورودم به سرزمین دانایی، روز «شکوفه‌ها» نامگذاری کرده‌اند و انگار همه می‌خواهند‌ خاطره خوشی را در کتاب زندگی‌ام ثبت و ضبط کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان؛ گروه آموزش و پرورش: انگار امروز صدای زنگ ساعت، از روزهای دیگر بلندتر به گوشم رسید!احساس می‌کنم از روزهای دیگر خوشحال‌تر و شاداب‌تر هستم و دلیل آن نیز معلوم است.

بله! خوب حدس زده‌اید! امروز روز “من” است؛ روز «شکوفه‌ها».

روز بزرگ شدن و احساس غرور کردن و عاقل شدنم. روز برآورده شدن آرزوی سالیان سال و بلند بابا و مامان که همیشه می‌گفتند «ان‌شاءالله بروی مدرسه و باسواد بشوی!»

من یک کلاس اولی هستم و امروز را به احترام ورودم به سرزمین دانایی، روز «شکوفه‌ها»  نامگذاری کرده‌اند و انگار همه می‌خواهند‌ خاطره خوشی را در کتاب زندگی‌ام ثبت و ضبط کنند.

شنیده‌ام آنجا جای مقدسی است و آداب خاص خود را دارد. مکانیست که به ما یاد می‌دهند چه طور زندگی کنیم و چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار کنیم.

این جمله مادر بزرگ را که همیشه می‌گوید «مدرسه جایی است که آدم ادب را به همراه علم یاد می‌گیرد» را به خوبی به یاد دارم و هر روز در ذهنم مرور می‌کنم.

 به مدسه می‌روم تا یاد گیرم که «ادب آداب دارد». «مهربانی کردن خوب است و دوست‌دار هم‌نوع بودن خوبتر!». «بابا آب و نان می‌دهد و در راه تهیه آن چه سختی می‌کشد!» 

فرا می‌گیرم که تنها راه صحیح برای زندگی کردن، کسب علم و دانش است و از آن مهم تر، به کار بستن در مسیر پرپیچ و خم و طولانی زندگی است.

می‌آموزم که باید همیشه و در همه حال به بزرگتر‌ها به ویژه پدر و مادر خود احترام گذارم و قدردان زحمت آنها باشم.

متوجه می‌شوم که در همه حال به هم نوع خود هنگامی که دست نیاز به سویم دراز کرده است، با احترام و رعایت آبروی او کمک کنم و غمخوار او در لحظه‌های مصیبت و تنهایی‌اش شوم.

آقا معلم و خانم معلم را دوست داشته باشم و بدانم که آنها آمده‌اند تا مرا به روشنایی هدایت کنند؛ الفبای زندگی کردن را یادم دهند و دستم را به ریسمان دانایی و توانایی متصل کنند.

آری! امروز در کنار من جمع زیادی از بچه‌های کوچکتر که از من که دو سه سالی کوچکتر هستند نیز برای تمرین رفتن به مدرسه وارد محیط کوچکتری به نام «پیش دبستانی» می‌شوند و نام این روز خاطره انگیزشان را روز «غنچه‌ها» نامیده‌اند.

به گزارش فارس، امروز بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار کلاس اولی به همراه جمع زیادی از کودکان مقطع پیش دبستانی به خانه جدیدی می‌روند و تجربه‌ای نو و تازه را برای خود رقم می‌زنند.

آنها دوران جدیدی را شروع کرده و مسیری را می‌پیمایند که در انتها به موفقیت و پیروزی رهنمون می‌شود و چراغ راهی برای هدایت است.

 پیش دبستانی‌ها یا همان «غنچه‌ها» یاد می‌گیرند و تمرین مقدماتی دارند تا در آینده‌ای نزدیک‌ وقتی به مدرسه می‌روند خیلی زود با آن هماهنگ شوند.

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .